Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

O postupe do IV. ligy zatiaľ neuvažujú

Sportnet|Publikované 22. júl 2008 o 22:00

STRÁŽSKE. Piatoligové Strážske začalo nedávno s prípravou na ďalší ročník V. futbalovej ligy Juhovýchod. Po minulosezónnom 3. mieste neuvažujú o

postupe.

Najprv kondícia

Strážania začali s letným tréningovým procesom vo štvrtok 10. júla. Na prvej zaberačke sa zúčastnilo iba 5 hráčov, no zo dňa na deň sa ich počet zvyšuje. "V úvodných dňoch sme sa zamerali na dobitie kondičných batérií. Vhodne nám na to poslúžil mestský park. V ďalších dňoch príde na rad rozvoj výbušnosti a ladenie hernej formy," v stručnosti priblížil plán prípravy tréner mužstva Miloš Marko.

Testujú herný prejav

Strážske odohralo už aj prípravné zápasy. "Na úvod sme si zámerne vybrali kvalitatívne slabšieho súpera. Petrovce nad Laborcom sme zdolali 9:0," konštatoval. Išlo o to, aby si tím zvýšil sebavedomie. V ďalšom meraní síl vyhral nad piatoligovým Pakostovom 2:1. Herný prejav si otestuje aj na turnaji v Udavskom, kde okrem domáceho celku budú účinkovať aj Zubné a Hrabovčík. V závere júla chemici privítajú Hanušovce nad Topľou a Sečovce. "Generálkou na prvý piatoligový majstrák bude zápas na pôde Hanušoviec," povedal. V súťažnej ouvertúre sa v nedeľu 10. augusta Strážania predstavia v susedskom derby v Nacinej Vsi.

Vyššie méty

"Do kádra zatiaľ pribudol útočník Guzej zo Žbiniec," doplnil. Funkcionári uvažujú o ďalších dvoch-troch menách, ktoré M. Marko nechcel konkretizovať. Z kolektívu pravdepodobne nikto neodíde. V minulom súťažnom ročníku Strážske okupovalo popredné priečky tabuľky. Tajne poškuľovalo po postupe, z ktorého sa radovala Čaňa. Len pre horšie skóre napokon obsadilo 3. priečku (druhú mu vyfúkol Medzev). Aj pred novou sezónou si dáva vyššie méty. "Postup nie je naším hlavným cieľom, no radi by sme opäť skončili na špici tabuľky," uzavrel bývalý rozhodca regionálnych a oblastných súťaží.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.