Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

O postup na svetový šampionát bez straty jedinej kvetinky!

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Michalovce Kto čakal vo včerajšom kvalifikačnom súboji Slovenska s Tureckom pohľadnú hádzanú, musel ostať po stretnutí sklamaný. Aj keď gólov,

rovnako ako štyri dni predtým v Istanbule, padlo požehnane, diváci čakali z oboch strán väčšie nasadenie, ale najmä kvalitu. Herný útlm oboch tímov sa však dá ospravedlniť únavou z náročného kvalifikačného cyklu, počas ktorého naše reprezentantky nacestovali tisíce kilometrov za exotickými súpermi z Azerbajdžanu či Turecka. Najdôležitejšie však je, že Slovenky prešli I. fázou kvalifikácie o postup na svetový šampionát v Chorvátku bez straty jediného bodu, čo veru pred začiatkom náročných súbojov nik nečakal. "Obecenstvo by si určite zaslúžilo lepší športový zážitok, no myslím, že sa na nás až priveľmi prejavila únava z posledných náročných dní. Kvalifikácia sa však nehrá na krásu, dôležitý je dvojbodový zisk, ktorý bol našim jediným cieľom. Vôbec nás teda neovplyvnil fakt, že obom súperom už prakticky o nič nešlo. Chceli sme zvíťaziť, a to sa podarilo," povedala odchovankyňa prešovskej hádzanej, momentálne v službách bundesligového Lipska, Marcela Vlčková.

Domáce obecenstvo bolo zvedavé najmä na michalovskú trojicu Glankovičová, Tóthová, Šalatová, lenže dostatok možností dostala jedine posledne menovaná. "Stretnutie bolo veľmi tvrdé, nebola to pre diváka pekná hádzaná typický kvalifikačný zápas. Išlo nám najmä o to, aby sme zachovali víťaznú sériu. Nebola som síce v Istanbule, takže som mala o hre našich súperiek iba sprostredkované informácie, ale svojou tvrdosťou má prekvapili. V našej interlige sa hrá ináč," prezradila kanonierka michalovského Zekonu PSJ Andrea Šalatová.

Postup do druhej fázy je teda vo vrecku, nezodpovedanou otázkou iba zostáva meno nášho súpera v júnovej kvalifikácii o postup na vytúžený šampionát v Chorvátsku. Tréner našej reprezentácie nie je veľmi prieberčivý, ale už teraz vie, koho by chcel vidieť po nedeľňajšom aarhuskom žrebe oproti menovke Slovensko. "Mojim prianím je, aby to bol v prvom rade súper, cez ktorého sa dostaneme na vrcholné podujatie. Nechceme teda polemizovať nad tým, kto je pre nás prijateľný. Koho nám prisúdia, s tým budeme hrať. Najdôležitejšie však bude, ako skončia kvalifikačné boje," mienil Vojtech Mareš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.