Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

O posledné tituly v bazéne

Sportnet|Publikované 18. dec 2002 o 23:00

Trnava - V čase keď Martina Moravcová úspešne bojovala o zlaté medaily na ME v plávaní, bojovalo vyše 200 slovenských plaveckých nádejí v kategórii

starších žiakov z 25 oddielov o 32 titulov majstrov Slovenska v plávaní v trnavskom bazéne. Týmito majstrovstvami uzatvárali plavci zimnú majstrovskú sezónu, preto sú zaujímavé i konečné výsledky celoročnej súťaže oddielov. Najúspešnejším slovenským oddielom v roku 2002 sa stal Vital Bratislava (168 bodov), na druhom mieste skončili plavci STU Trnava (162 bodov )a na treťom ŠKP Košice (160 bodov).

So ziskom 17 medailí, z toho 8 s titulom majstra Slovenska a dvoma novými slovenskými rekordami sa vrátili plavci ŠKP Košice z posledných tohoročných majstrovstiev z Trnavy. Sestrovražedný súboj dvojičiek Matíkových vyznel tentoraz v prospech Martiny, ktorá získala tri majstrovské tituly v disciplínach 50 a 100 m voľný spôsob a 100 m motýlik, Ivana získala majstrovský titul na 200 m motýlik. Dva majstrovské tituly vyplávala na 100 a 200 m trati prsiarka Radka Kandráčová. Štafety ŠKP Košice svoje víťazstvá spečatili i novými slovenskými rekordami. Chlapčenská štafeta ŠKP Košice v zložení Merc, Arbet, Žember a Urban zvíťazila v disciplíne 4x50 m v.spôsob a časom 1:45,66 min. vytvorila nový slovenský rekord, dievčenská v zložení Luxová, Kandráčová, Ivana a Martina Matíkové zvíťazili v disciplíne 4x50 polohová štafeta v novom slovenskom rekorde 2:04,20 min. Ďalšie medaile v individuálnych disciplínach získali prsiari Živótsky a Leško, u dievčat krauliarka Luxová.

Posledným tohoročným podujatím bude medzinárodný 40. ročník Pohár mesta Košice, ktorý sa uskutoční počas tohto víkendu v Mestskej krytej plavárni v Košiciach.