Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

O osude zápasu sa rozhodlo do polčasu

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

Do Rešice, kde hrá svoje zápasy moldavské "béčko", cestovali Rožňavčania s vedomím, že to nebude ľahký zápas. Domáci v zostave so siedmimi hráčmi

"áčka" predpoklady naplnili a zvíťazili.

ROŽŇAVA. V zápase mali od úvodných minút prevahu domáci. Do vedenia sa dostali v 10. min., márne boli protesty hostí, že útočník si pri spracovaní lopty pomohol rukou. Po druhom góle o desať minút neskôr už scenár zápasu dostával jasné kontúry. Hostia sa do výraznejšej šance dostali až po polhodine hry. Po prihrávke Havka však Zatrochova strela mierila tesne vedľa. Bodku za polčasom dali domáci tretím gólom minútu pred koncom.

Priemerný výkon

Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil. Obrana hostí však odolávala. Druhú výraznú šancu mali hostia štvrťhodinu pred koncom, keď Varga priťukol hlavou Lorinczovi, zakončeniu však chýbala presnosť. Rovnako ako v prvom polčase si posledné slovo vzali domáci a v 90.min. uzavreli stav na 4:0.

"Útočníci súpera predčili našu obranu. Hrali ako o život, pretože v hľadisku bol tréner "áčka" Moldavy. Hoci naši hráči bojovali, ich výkon bol z tých priemerných. Verím, že sa v najbližších zápasoch zlepšíme," uviedol vedúci mužstva SP MFK Rožňava Ladislav Korfanta.

Ukázať zlepšenie môžu hráči už dnes podvečer. Cestujú na zápas do Hanisky, ktorú dokázali na jar zdolať výrazným rozdielom. Zostava z predchádzajúceho zápasu sa nebude príliš meniť. Otázny je štart F. Polláka a P. Slicha, ktorí sa z Rešice vrátili so zraneniami. Novým hráčom, ktorý by sa už mal v drese SP MFK predstaviť, je M. Savčák z Trebišova.

* * *

FAKTY

n Moldava n/B B - Rožňava 4:0 (3:0) G: Kozár, Murňák, Henrich, Tobák, ŽK: bez, R: Cehuľa, D: 150, Rožňava: Szabó - Urban, Sokoli, Varga, Z. Breuer, Milko, Zatroch, Slichom Havko, Lorincz, F. Pollák, striedali Gere, M. Pollák, Pavlík