Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

O náskok naše basketbalistky tentoraz už neprišli

Sportnet|Publikované 4. sep 2008 o 00:00

Sme stále v hre! Slovenské basketbalistky sa včera v Košiciach predviedli v bojovnom štýle a vyprevadili dovtedy neporazené Francúzky s prehrou

55:63. Naša reprezentácia teda môže naďalej pomýšľať na postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Ostáva prekonať ešte dve prekážky.

KOŠICE. Slovenky nastúpili vo svojom šiestom kvalifikačnom stretnutí s veľkou chuťou a od začiatku udávali tón zápasu. V jednom momente viedli už o 18 bodov, napokon odchádzali na polčasovú prestávku s desaťbodovým náskokom. O ten síce neskôr prišli, ale výhru si napokon vydreli.

Pridali aj útok

"Dôležité bolo, že sme vstúpili dobre ofenzívne. Naša obrana nie je zlá, ale potrebovali sme k tomu pridať útok. Pomohlo nám aj obecenstvo. Bolo dobré, že po dvoch nešťastných prehrách, naposledy v Maďarsku po predĺžení, sme opäť hrali doma," skonštatovala trénerka Slovenska Pokey Chatmanová. Druhý polčas bol veľmi dramatický, najmä v tretej štvrtine hrozil obrat. "V oddychovom čase sme museli dievčatám povedať aj nepekné veci. Hráčky si uvedomili zodpovednosť a dokázali sa znovu od súperiek odpútať," prezradila Američanka na lavičke našej reprezentácie.

Scenár nezopakovali

V tretej časti naozaj hrozil scenár zo záveru predchádzajúceho duelu v Maďarsku, kde naše tiež viedli pomerne pohodlne, no v posledných minútach sa zasekli. "Áno, zase tam bol ten strašiak, že po dobrom nástupe v prvom polčase stratíme náskok a aj celý zápas. Naopak, teraz sme sa zmobilizovali a dali sme dôležité koše," doplnil asistent trénerky Štefan Svitek.

Dali veľa energie

Francúzsko, už istý postupujúci, malo doteraz v tabuľke päť víťazstiev, Slovenky im vymazali nulu z kolónky prehier. "Stále je čo zlepšovať. S mnohými vecami sme spokojní, s inými menej. Ani proti Francúzsku nebola naša hra nejaká oku lahodiaca. Dôležité však bolo, že sme do zápasu dali veľa energie, to rozhodlo," mieni Š. Svitek.

Ešte to nič nerieši

Včerajšia výhra bola len prvým krokom k zreálneniu postupovej šance. Na jej využitie ostávajú ešte dve zaťažkávacie skúšky. Zverenky trénerky Chatmanovej musia vyhrať ešte v sobotu v Rumunsku a na záver i na budúcu stredu v Spišskej Novej Vsi proti Chorvátsku. "Chvíľu sa budeme z tejto výhry tešiť, ale na ďalší deň sa už budeme sústreďovať na zápas v Rumunsku. Ani víťazstvo nad Francúzskom totiž nebude nič riešiť, ak neuspejeme tam," prízvukuje Svitek.

Súvisiace články