Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

O MS zabojujú najprv v Poprade

Emanuele Zanini. Taliansky tréner Slovenska. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 28. máj 2009 o 22:00

Oddnes do nedele sa v Aréne Poprad uskutoční kvalifikačný turnaj druhého kola o postup na MS 2010 vo volejbale, ktoré sa budú konať v Taliansku. Slovenská volejbalová reprezentácia sa rozhodla začať bojovať o historický postup na MS práve v Poprade, kde s

a jej v minulom roku mimoriadne darilo.

POPRAD. Zverenci úspešného talianskeho trénera Emanuele Zaniniho sa postupne stretnú dnes s Bieloruskom, zajtra s Chorvátskom a v nedeľu s najväčším favoritom turnaja - Nemeckom.

Kapitán Slovenska Michal Masný je pred začiatkom druhej fázy kvalifikácie v dobrej nálade. "Myslím si, že sme dobre pripravení. Tréneri sa snažili získať pred začiatkom kvalifikácie čo najviac poznatkov o všetkých našich súperoch. Osobne som presvedčený, že to pre nás bude úspešný víkend a že z tejto fázy kvalifikácie sa nám podarí postúpiť ďalej."

Čaká ich dlhá cesta

Pre Slovákov bude postúpiť z vyrovnanej E-skupiny veľmi náročná úloha, keďže je určite ťažšie skončiť do druhého miesta v štvorčlennej skupine ako do tretieho v päťčlennej. Tam sa totiž jedno zakopnutie ešte napraviť dá. Účasť na MS si z krajín starého kontinentu zabezpečí iba osem tímov, plus usporiadateľ z Talianska. Už samotný postup by bol teda pre Slovákov nielen historickým, ale aj obrovským úspechom.

"Čaká nás prvý a vôbec nie ľahký krok v dlhej a náročnej kvalifikácii na MS 2010. V Poprade sa nám už tradične darí, prostredie je veľmi pohostinné a atmosféra na stretnutiach fantastická. Práve tu chceme nadviazať na veľmi úspešný minulý rok, keď sme nečakane hladko postúpili na ME 2009 a vyhrali sme aj prestížnu Európsku ligu," konštatoval prezident SVF Ľubor Halanda.

Veria fanúšikovi

Aj keď Poprad nie je typické volejbalové mesto, jeho fanúšikovia v minulom roku dokázali, že tomuto športu rozumejú. Okrem toho, že je tu najlepšia športová hala na Slovensku, sú tu i diváci, ktorí vedia byť pre samotných hráčov potrebným hnacím motorom. "Minulý rok sme mali veľmi dobrý pocit z toho, koľko ľudí chodilo na volejbal v Poprade. Veríme, že tento trend bude pokračovať a že spojitosť medzi našimi hráčmi a divákmi sa ešte viac prehĺbi," zdôraznil tréner Slovenska E. Zanini.

Fakty

Dnes - 16.30 hod.: Chorvátsko - Nemecko, 19.00: Slovensko - Bielorusko

Zajtra - 16.30: Bielorusko - Nemecko, 19.00: Slovensko - Chorvátsko

Nedeľa - 15.00: Chorvátsko - Bielorusko, 17.30: Nemecko - Slovensko

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.