Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

O medaile novoveské volejbalistky nehovoria

Začínajú s COP Nitra. Spišiačky odštartujú dnes nový ročník. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 28. sep 2012 o 22:00

Stretnutím s COP Nitra začína dnes pre spišskonovoveské volejbalistky nová extraligová sezóna.SP. NOVÁ VES. S novým trénerom Hauerom, menšími obmenami v kádri štartuje nový ročník na volejbalovom Spiši.

Sklamanie z ročníka 2011/2012 už pominulo. Spišiačky vtedy neprešli cez Paneurópu Bratislava do bojov o medaily. V súboji s COP Nitra nakoniec bojovali len o konečnú piatu priečku.

„Začíname v takmer rovnakej zostave ako pred rokom. Odišla zo zdravotných dôvodov Katka Bryndzová, do svojho klubu sa vrátila Mária Hnatová, zo zranenia sa dostáva Terka Slančová. Ešte by mala prísť jedna posila, ktorej meno by malo byť prekvapením,“ opísal zmeny v kádri prezident VK Spišská Nová Ves František Lipták.

Spišiačky začínajú proti súperkám, s ktorými minulú sezónu aj zakončili. S COP Nitre pred dvoma týždňami bojovali o turnajové prvenstvo na domácej palubovke. Dnes Nitrianky preveria pripravenosť zverenkýň trénera Hauera.

„Tréner je spokojný, káder má vyrovnaný. Chceme obhájiť minuloročné umiestnenie. Hovoriť o medaile je predčasné, všetko sa uvidí po skončení základnej časti. Keď tá sa vydarí, bude do dobrý predpoklad do play off,“ povedal František Lipták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.