Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

O lístky na futbalové MS je veľký záujem už počas prvého dňa

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|20. aug 2013 o 09:31

Najlacnejšie lístky pre zápasy v základných skupinách budú stáť 90 dolárov.

SAO PAULO. O vstupenky na budúcoročné majstrovstvá sveta vo futbale v Brazílii je veľký záujem. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala s predajom v utorok a na 16 z celkovo 64 zápasov turnaja je už teraz viac záujemcov ako ponúka kapacita štadióna.

Fanúšikovia sa chcú dostať najmä na otvárací zápas v Sao Paulo a na finálový súboj v Rio de Janeiro na štadióne Maracana.

Podľa FIFA je na spomínané zápasy obrovský záujem o vstupenky vo všetkých štyroch cenových kategóriách. Fanúšikovia budú mať šancu dostať vstupenku v náhodnom výbere, ktorý uskutoční FIFA v októbri.

O vstupenky na ďalšie zápasy bol zvýšený záujem len v najnižšej cenovej kategórii. FIFA začala s predajom lístkov na MS 2014 v utorok o 11.00 SELČ.

V Nemecku na jednu vstupenku pripadalo 7 žiadateľov

FIFA očakáva, že o lístky bude rovnaký záujem, ako v prípade MS 2006 v Nemecku. Fanúšikovia a záujemcovia môžu požiadať o vstupenky na oficiálnom portáli www.fifa.com. Na finálovom turnaji MS 2006 sa hralo 64 stretnutí a na jednu vstupenku pripadalo sedem žiadateľov.

Šampionát v Nemecku navštívilo viac ako 3,3 milióna fanúšikov. V roku 2010 sa predalo v Juhoafrickej republike cez verejný predaj 2 milióny vstupeniek.

"Vždy sa to len ťažko predpovedá," uviedol marketingový riaditeľ FIFA Thierry. "Ja však skutočne verím, že sa bude skôr opakovať situácia z Nemecka ako z JAR. Veríme, že bude obrovský záujem o tento svetový šampionát."

FIFA očakáva, že na mesiac trvajúci finálový turnaj distribuuje 3,3 milióna vstupeniek.

Brazílski dôchodcovia a študenti za 15 dolárov

Najlacnejšie lístky pre zápasy v základných skupinách budú stáť 90 dolárov a od 440 dolárov vyššie sa bude platiť za finále na Maracane v Rio de Janeiro. Najdrahšie vstupenky na finále sa budú predávať až za 990 dolárov.

Pre brazílskych občanov nad 60 rokov a lokálnych študentov a sociálne slabšie vrstvy budú k dispozícii vstupenky za 15 dolárov. V roku 2010 niektorí občania JAR platili za lístok len 20 dolárov.

Súvisiace články