Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

O legionároch sa nerozhodlo

Sportnet|Publikované 23. feb 2009 o 23:00

Američan Derrick Harris a Poliak Milosz Krajewski pôjdu buď zo Slávie TU Košice domov, alebo dostanú ešte týždeň na to, aby presvedčili. O osude

oboch basketbalistov sa rozhodne dnes.

KOŠICE. Košický klub sa včera mal rozhodnúť, či po dvojzápasovej skúške obom legionárom ponúknu zmluvu, alebo nie. V Dolnom Kubíne pri debakli 60:100 však sklamalo celé mužstvo a oni z neho nevyčnievali.

Nie je to výrazné

"Zatiaľ nás výkonnosťou nepresvedčili natoľko, že by si zaslúžili peniaze. Naši domáci hráči hrajú zadarmo a keď máme legionárov platiť, musia ukázať viac. Je to tak, že oni by nám v našej situácii v niečom určite pomohli, ale nie je to z ich strany také výrazné, aby to stálo za ich platenie. Ponúkneme im možnosť predĺženia skúšky ešte o týždeň. Ak nebudú súhlasiť, pôjdu domov," povedal nám prezident Slávie TU Jaromil Čop.

Deng spravuje nadáciu

Pravdou je, že Košičania zatiaľ vo svojom hľadaní stále nenarazili na výraznejší typ, aspoň ako bol vlani Ajou Deng, ktorý sa po príchode do Slávie TU pod košom nestratil. Mimochodom, o jeho služby by žlto-modrí stáli aj teraz a podnikali k tomu i patričné kroky. "Definitívne to padlo. Jeho brat Luol Deng, hráč NBA, založil doma v Sudáne nadáciu a Ajou sa mu tam o ňu stará. Z tohto dôvodu v tomto ročníku ani nikde nehral. Napriek tomu sme ho kontaktovali, no poďakoval sa s tým, že to nie je možné."

Príde bratranec?

Nie je však vylúčené, že meno Deng sa predsa len aj v tejto sezóne objaví v zostave východniarov. "Dostali sme typu na Ajouovho bratranca. Momentálne však nevieme, či by bol schopný prísť, ešte nám neodpovedal. Videl som nejaké video s jeho hrou a vieme o ňom, že predtým hrával v Poľsku, no teraz je bez angažmán." Gai Deng naozaj pôsobil po štúdiách v USA u našich severných susedov v Slasku Wroclav. Ako celej basketbalovej rodine Dengovcov, ani jemu výška nechýba, meria 206 centimetrov. Ak by ho však Košičania chceli pritiahnuť, museli by to stihnúť do soboty. Vtedy sa prestupový termín končí a posilňovať káder už nebude možné.

O výbuchu budú debatovať

Slávia TU momentálne stráca na Dolný Kubín, a teda aj na záchranu, jeden bod. V klube sa spamätávajú z hrozného debaklu 60:100, ktorý utrpeli v sobotu práve na kubínskej palubovke. Tento výsledok bol studenou sprchou a na koňa v boji o udržanie sa jednoznačne psychicky posadil Oravčanov. "Musíme nájsť príčinu súčasného stavu a odstrániť ju. Vybuchol celý mančaft, na tom sme sa zhodli. Plánujeme preto hovoriť s kľúčovými hráčmi, aby sme si to, čo sa deje, rozobrali."

Baťka s dlahou

V Kubíne technikom chýbal pre zranený členok kľúčový pivot Michal Baťka. "Vo štvrtok ide na kontrolu, ale obávam sa, že ak by aj v sobotu proti Komárnu mohol nastúpiť, bude trvať dlhšie, kým sa dostane do formy. Nohu mu dali do dlahy," informoval J. Čop.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.