Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

O Jágrovom príchode do Ruska sa rozhodne do polovice novembra

Sportnet|Publikované 3. nov 2004 o 00:00

Príchod českého hokejového útočníka a v súčasnosti hráča extraligového HC Rabat Kladno Jaromíra Jágra do najvyššej ruskej súťaže je na spadnutie. V

rozhovore pre denník Sport sa hviezdny krídelník New York Rangers vyjadril, že o jeho prestupe sa definitívne rozhodne do konca reprezentačnej prestávky (15. novembra).

Do boja o Jágrove služby sa v týchto dňoch najviac angažujú superligové tímy Avangard Omsk a AK Bars Kazaň. "Obidva kluby prejavili o mňa záujem, isté však nie je nič. Jeden deň to vypadá na odchod, druhý je to úplne ináč," prezradil momentálne najproduktívnejší hokejista Tipsport extraligy. "Rád si Rusko vyskúšam, ale netlačím sa tam za každú cenu. Pokiaľ však dostanem dobre zaplatené, bola by hlúposť do Ruska neísť," priznal Jágr, že svoju úlohu hrajú pri prestupe aj financie.

Avizovaný odchod trápi najviac samotných kladenských fanúšikov, ktorí sa budú musieť rozlúčiť so svojim idolom. Ale nie navždy, pretože Jágr sa niekoľkokrát vyslovil, že kariéru by rád ukončil v materskom klube. "Raz, keď mi skončí kontrakt v NHL, sa vrátim domov a tri, štyri roky budem ligu hrať. O osude klubu teraz nemám strach. Mužstvo je kvalitné, dobre zladené. Zdeněk Orct chytá výborne v bránkovisku, pokiaľ ostane Tomáš Kaberle a vráti sa jeho brat Franta, bude to v pohode. Vynikajúco hrajú Martin Procházka s Pavlom Paterom, takže nebojím sa. Play off by mali spraviť aj bez Jágra," myslí si olympijský víťaz z Nagana. Jágr na záver priznal, že nemá žiadny konkrétny termín odchodu, ale nechce, aby sa rokovania pretiahli až do druhej polovice novembra. V tom prípade by ostal v tejto sezóne v Čechách.

Súvisiace články