Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

O Jágra je záujem. Chce ho opäť aj Boston, ktorý s ním už nepočítal

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|4. júl 2013 o 10:48

Bruins opúšťa pravé krídlo prvého útoku Nathan Horton, klub preto obnovil záujem o českú legendu.

Zdalo sa, že to bude smutné vyvrcholenie návratu legendy do NHL. Manažér Bostonu Peter Chiarelli tesne po finálovej prehre s Chicagom oznámil, že klub už nepočíta s Jaromírom Jágrom.

Jeden z najlepších hráčov histórie nedokázal strelil v play off gól a okrem toho ho na konci série s Blackhakws sužovali zranenia po náročnom ročníku. Jeho meno sa zatiaľ spájalo hlavne s New York Rangers, Dallasom či Philadelphiou, ale v hre sú opäť aj Bruins.

Pomohol k tomu fakt, že z klubu chce odísť pravé krídlo prvého útoku Nathan Horton, ktorý nechce predĺžiť zmluvu a údajne mieri do Columbusu.

"Náš prvotný názor bol taký, že chceme ísť ďalej s takou zostavou, akú máme. Ale veci sú teraz inak. Postoj prehodnotíme a premýšľame aj nad Jágrom. Je na zozname možných posíl na pravé krídlo," hovoril zámorským novinárom Chiarelli.

Český veterán však nie je jediným hráčom na želanom papieri finalistu NHL. Vedenie sa zaujíma o podobne starého Švéda Daniela Alfredssona, ktorý zatiaľ celú kariéru odohral v drese Ottawy.

S určitosťou sa dá povedať, že ak by Jágr predĺžil pôsobenie v Bostone, musel by zľaviť zo svojho posledného platu. V nabitom kádri "medveďov" by určite nenašli 4,55 milióna dolárov.

Klub síce má priestor pod platovým stropom, ale ten má vyčlenený na Tuukku Raska. Fínsky brankár ukázal v play off, že patrí medzi absolútnu špičku ligy, predpokladá sa, že jeho plat 3,5 milióna dolárov sa môže až zdvojnásobiť.

Súvisiace články