Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

O Hašeka sa údajne zaujímajú Ottawa, Vancouver i St. Louis

TASR|15. máj 2004 o 11:43

Ottawa/Praha 15. mája (TASR) - O legendu českého a svetového hokeja brankára Detroitu Dominika Hašeka sa zaujíma klub Ottawa Senators, ktorý v tomto ročníku ...

Ottawa/Praha 15. mája (TASR) - O legendu českého a svetového hokeja brankára Detroitu Dominika Hašeka sa zaujíma klub Ottawa Senators, ktorý v tomto ročníku NHL vypadol už v 1. kole play off. Uviedol to denník Sport s odvolaním sa na zámorské médiá.

Tridsaťdeväťročný Hašek sa 1. júla stane voľným hráčom a bude môcť podpísať zmluvu s ľubovoľným klubom NHL. Olympijskému víťazovi z Nagana vtedy vyprší kontrakt v Detroite, kde o neho vzhľadom na iba 14 odchytaných stretnutí v tejto sezóne, už asi nebude veľký záujem. Vedenie Red Wings má ešte rok zazmluvneného Curtisa Josepha, ktorý po zranení slabín českej hviezdy prevzal úlohu brankárskej jednotky.

"Po operácii sa cíti skvelo a chce opäť chytať. Ciele, ktoré mal pred zákrokom, sa vôbec nezmenili," povedal Hašekov agent Rich Winter, ktorý bude v najbližších dňoch sondovať úmysly manažmentu Detroitu. V prípade nezáujmu má pre svojho klienta pripravených viacero ponúk, najlákavejšiu azda z Ottawy. Vedenie senátorov po sklamaní v 1. kole play off prepustilo kouča Jacquesa Martina a zrejme sú už aj zrátané dni brankára Patricka Lalimeho. Hašek má silnú oporu v generálnom manažérovi Ottawy Johnovi Mucklerovi, ktorý ho kedysi v Buffale veľmi podporoval.

O Hašeka majú údajne seriózny záujem aj ďalšie tímy, Vancouver a St. Louis.

Súvisiace články