Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

O finále LM 2004 má záujem Moskva, Madrid, Amsterdam a nemecké trio

TASR|25. mar 2003 o 18:19

Londýn 25. marca (TASR) - Záujem o usporiadanie finálového zápasu prestížnej futbalovej Ligy majstrov v roku 2004 prejavili súčasne tri nemecké mestá ...

Londýn 25. marca (TASR) - Záujem o usporiadanie finálového zápasu prestížnej futbalovej Ligy majstrov v roku 2004 prejavili súčasne tri nemecké mestá - Berlín, Hamburg a Gelsenkirchen. Okrem nich kandidaujú na usporiadanie zápasu aj Moskva, Madrid a Amsterdam.

Výkonný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) na svojom utorňajšom zasadaní v Ríme zvažoval ponuku nemeckých miest, ktoré budú aj dejiskom MS 2006 v Nemecku. Ide o Berlínsky olympijský štadión, Schalke Arenu a Hamburg Arenu. Výbor posúdil aj dva moskovské štadióny Lužniki a Lokomotiv, madridský štadión Vicente Calderóna, kde sídli miestne Atletico Madrid a Amsterdam Arenu.

O finále Pohára UEFA prejavili záujem anglické mestá Newcastle (St. James Park) a Sunderland (Stadium of Light), Ženeva (Luigi Ferraris), Eindhoven (Philips Stadium), Glasgow (Hampden Park), Göteborg (Ullevi Stadium) a rovnaké tri nemecké mestá, ktoré kandidújú aj na finále Ligy majstrov.

UEFA rozhodne o dejiskách oboch finálových zápasov v stredu.

Súvisiace články