Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

O dobrý výsledok prišli až v závere zápasu

Sportnet|Publikované 27. dec 2002 o 23:00

Revúca V 6. kole stredoslovenskej divízie III. ligy mužov privítali hokejisti MHK Magnezit Revúca kvalitného súpera z Horehronia. Mužstvo Šport team

Brezno nezacalo, ako vlanajší vítaz tejto sútaže, sezónu dobre, ked v prvom majstrovskom zápase prehralo doma s Rožnavou 3:4. V 5. kole však obhajca prvenstva zdolal doma dovtedajšieho lídra z Lucenca a na revúcky lad cestoval ako favorit. Magnezitári však v predchádzajúcom kole vyhrali v Telgárte a naznacili nárast formy, ktorý potvrdzovali v prvých dvoch tretinách sobotnajšieho duelu s Breznom. V závere ale tahali za kratší koniec. V druhom zápase 6. kola vyhral Telgárt v Rimavskej Sobote v pomere 5:3 a svojho súpera po prvom vítazstve sezóny v tabulke preskocil.

REVÚCA BREZNO 5:7 (3:4,2:1,0:2)

Góly domácich: Tatarko 2, Vojcík, Levcák, Špak. Pred 250 divákmi rozhodovali Wala a Mráz.

Na revúckom štadióne sa hral od úvodu svižný a kombinacný hokej. Vedenia sa ujali hostia, ked využili chybu v obrannom pásme domácich. O chvílu však magnezitári vyrovnali, ale Horehronci v tretine bohatej na góly dokázali využit o jednu príležitost viac, k comu prispela i nedôraznost domácich v defenzíve. Viac efektivity, ako hostia, dosiahli Revúcania v prostrednej casti hry a pred poslednou tretinou udržiavali so súperom vyrovnaný stav. V tretej dvadsatminútovke vytažili Breznianci z minima maximum, ked bojovní domáci pozahadzovali aj vyložené príležitosti na skórovanie. Opät sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a gólman Magnezitu R. Urda lovil puk zo siete svojej klietky ešte dvakrát. Revúcanom sa pred vlastným publikom nepodarilo zopakovat úspešný výsledok spred týždna a znovu klesli na dno tabulky.

Hrali sme dobre, najmä smerom dopredu, a chlapci naozaj bojovali. Škoda záverecnej tretiny, ked nám už v závere chýbala kondícia a hostia využili naplno svoje skúsenosti, povedal na margo duelu domáci tréner Vincent Tatarko.

Doplatili sme na nepremienanie šancí a najmä na mnoho obranných chýb. Kým chlapci disciplinovane korculovali, nedávali hostom vela priestoru a mohli sme vyrážat do brejkov s možnostou skórovat. Stacilo však niekolko zaváhaní a nekrytí hostia nás nekompromisne trestali, zhodnotil predseda MHK Magnezit Revúca Vladimír Andrašcík.

V poslednom kole prvej polovice sútažného rocníka 2002/2003 stredoslovenskej divízie III. ligy v ladovom hokeji, ktoré je na programe 4. Januára 2003, sa Revúca predstaví na lade Lucenca a Brezno hostí Rimavskú Sobotu. Rožnava a Telgárt majú volno. V tabulke chýba odložený zápas 3. kola Telgárt Brezno.