Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

O derby po derby

Sportnet|Publikované 17. sep 2007 o 22:00

Kľúčovým prínos stredopoliara Tomovčíka. Trebišovské posily až na brankára Ferenca nepresvedčiliMICHALOVCE. Nedeľňajšie zemplínske futbalové derby

Kľúčovým prínos stredopoliara Tomovčíka. Trebišovské posily až na brankára Ferenca nepresvedčili

MICHALOVCE. Nedeľňajšie zemplínske futbalové derby medzi Michalovcami a Trebišovom (2:0) bolo športovou udalosťou číslo 1 počas víkendu v našom regióne. Po zápase sme na tlačovej konferencii vyspovedali oboch trénerov, Štefana Voroňáka a Jozefa Škrlíka.

O zápase

Samotné stretnutie malo lepšie aj slabšie momenty. Michalovciam opäť vyšla plodná gólová pasáž v priebehu dvoch minút. "Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, lebo šance sme na to mali. V konečnom dôsledku je však dôležité víťazstvo, tri body sme získali, a to je podstatné," povedal domáci kouč J. Škrlík. Štefan Voroňák súhlasil. "Opäť sme sa dopustili hrubých chýb v defenzíve. Kľúčovým momentom zápasu bol výkon Tomovčík, Michalovce v zostave s ním boli oveľa lepšie a najmä vpredu nebezpečnejšie. Klobúk dole ako hral po takom dlhom výpadku," uznal Š. Voroňák.

O posilách

Trebišov predstavil v derby tri nové tváre. Útočníka Mooca, stredopoliara G. Majoroša a navrátilca z Michaloviec Jeneia. "Určite neboli takí výrazní ako na michalovskej strane Tomovčík a Liluašvili, ktorí naskočili do mužstva tiež len nedávno. Majoroš síce priniesol oživenie, ale nebolo to celkom ono. Uspokojil ma jedine nový brankár Ferenc, ktorý nás zachránil od vyššej prehry," priznal Š. Voroňák.

O divákoch

V paľbe otázok padla aj jedna o diváckej návšteve. Oficiálny údaj znel 1681 divákov. "Nedávno bol v Humennom na návšteve prezident Gašparovič. Naňho bolo zvedavých okolo 300 ľudí, ktorých museli lákať pivom a párkami zadarmo... Myslím si, že ľudí bolo na futbale v skutočnosti viac, takže nemusíme byť smutní," dodal J. Škrlík, ktorý naznačil, že v najbližších dvoch domácich zápasoch proti Šali a Prešovu ich môže prísť ešte viac.

JAROSLAV ČÚRNY

jaroslav.curnykorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.