Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

O ČOM SA HOVORÍ - Zabavník nevie o miliónovej ponuke Kyjeva

Sportnet|Publikované 27. okt 2005 o 00:00

Košice/Sofia - Ukrajinský futbalový klub Dinamo Kyjev má záujem o slovenského obrancu Radoslava Zabavníka. Kyjevčania sú pripravení zaplatiť za

Slováka 1 milión eur. Odchovanec košického futbalu prestúpil do CSKA Sofia v júni 2004 zo Žiliny a zmluvu má do konca tejto sezóny. Už dávnejšie sa o jeho služby zaujíma Zenit Petrohrad a v lete padol do oko manažérom 1. FC Norimberg, VfB Stuttgart či FC Janov.

Funkcionári Dinama vás mali sledovať vo štvrtkovom prvom zápase skupinovej fázy Pohára UEFA, v ktorom CSKA prehral s Hamburgom 0:1. Boli?

"Neviem absolútne nič o záujme Kyjeva. Rozprával som sa aj so svojim manažérom Petrom Telekom a ten mi povedal, že tiež o tom nič nevie, nik ho nekontaktoval."

Ale počuli ste šumy záujme Kyjeva, či nie?

"Žiadne. V deň zápasu s Hamburgom som sa o tom dočítal v bulharských novinách. Ak sa boli pozrieť, tak určite prídu aj na Slaviu či reprezentáciu proti Španielsku. Uvidíme, aké budú ponuky a či bude niekto ochotný za mňa zaplatiť odstupné."

Kyjevčania sú vraj ochotní zaplatiť CSKA 1 milión eur. Pred časom Petrohrad núkal 700 000 a v CSKA sa im táto suma málila. Chceli milión. Teraz by ho dostali.

"To áno, lenže v prvom rade musí dôjsť ku konkrétnym rokovaniam a otázne je, či ma Sofijčania pustia pred ukončením kontraktu. Ja o tom nerozhodujem."

Čisto hypoteticky - CSKA bude súhlasiť s odstupným za váš odchod, čo vy? Prijali by ste ponuku ísť ďalej na východ, alebo budete vyčkávať za ponukou zo západnej Európy?

"Samozrejme, teší má záujem kyjevského veľkoklubu, ktorý pravidelne hráva európske súťaže. Teraz mi ťažko na to reagovať, no asi by som skôr prijal ponuku zo západnej Európy. Uvidíme, ako to všetko dopadne. Tento týždeň by však mal pricestovať do Sofie manažér Peter Telek na rokovanie o predĺžení zmluvy s CSKA, takže musíme čakať."

Mimochodom, aké boli ohlasy po vašom príchode z reprezentačného zápasu proti Rusku?

"Veľmi pozitívne. Všetci čakali, koho dostaneme za súpera v baráži. V šatni sa bavíme o tom, že už iba ja mám z kádra poslednú šancu štartovať na majstrovstvách sveta. Sergej Jakirovič z Bosny a Hercegoviny prišiel v poslednom kole o baráž, nepostúpil ani moldavský brankár a rovnako tak ani všetci bulharskí spoluhráči. Je teraz na mne, aby sa slovenskému tímu podarilo kvalifikovať sa na MS. Slovenské mužstvo je pre Bulharov veľkým prekvapením. Dobre meno nášmu futbalu však robí i klub z Petržalky v Lige majstrov. Bulharov veľmi udivovali víťazstvá nad Celtikom či v Porte."

Súvisiace články