Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

O ČOM SA HOVORÍ - Tréner Spišského Podhradia skončil!!!

Sportnet|30. okt 2006 o 00:00

Spišské Podhradie Možno to znie aj trochu neuveriteľne, ale strojca úspech futbalu pod Spišským hradom za posledné roky, erudovaný tréner a

futbalový odborník Peter Vandraško vo funkcii trénera A mužstva nováčika III. ligy skončil. Toto rozhodnutie je o to prekvapujúce, že sa tak udialo pár kôl pred koncom jesennej časti.

"Áno, je to pravda. Abdikoval som sám, vedenie klubu to prijalo," odpovedal na našu prvú otázku Peter Vandraško, či informácie o jeho odchodne nie sú len z dielne agentúry JPP.

Čo bolo príčinou tohto rozhodnutia?

"Ono je to na dlhú debatu, na hlbšiu analýzu. Chce to zmenu, aby mužstvo mohlo ísť dopredu. Stále si nahovárať a debatovať s hráčmi, že dnes to musí vyjsť, že dnes to bude už lepšie, už nemá význam. Samozrejme, že pod toto rozhodnutie sa podpísali aj posledné neúspechy mužstva."

Odchádza Peter Vandraško od futbalu? Má iné ponuky? Neprehovorí ho vedenie, aby sa vrátil?

"Už v pondelok som pri oznámení môjho odchodu požiadal vedenie, aby ma neprehováralo. Naďalej však ostávam pri futbale. Som tréner mladších žiakov Spišského Podhradia. Aj počas týždňa som sa bol pozrieť na tréning A mužstva, ale do tréningového procesu som nezasahoval. Hráčom som o mojom rozhodnutí informoval už minulý týždeň v piatok. Prijali to bez emócii. Futbal v našom klube pôjde normálne ďalej."

Kto bude nástupcom?

"K tomuto sa neviem presne vyjadriť. Na určitý čas by mala viesť mužstvo trojica Komara Sedlačko Tirpák. S najväčšou pravdepodobnosťou by mal byť Zdeno Sedlačko hrajúcim trénerom."

Súvisiace články