Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

O ČOM SA HOVORÍ

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 23:00

Marián Juhás trénuje so štvrtoligovou Lokomotívou!Jaroslav ČÚRNYRuskov - V druhej polovici minulého týždňa sme na stránkach nášho denníka

Marián Juhás trénuje so štvrtoligovou Lokomotívou!

Jaroslav ČÚRNY

Ruskov - V druhej polovici minulého týždňa sme na stránkach nášho denníka informovali o možnom návrate stopér Mariána Juhása do druholigového ŠK Zemplín Michalovce. Bol by to už v poradí jeho štvrtý návrat do farieb zemplínskeho klubu, čo nám potvrdilo aj vedenie momentálne siedmeho mužstva druhej ligy. "Je pravda, že sme s Juhásom v kontakte a je pravda, že máme o jeho služby záujem. Jeho kvality sú hádam každému futbalovému znalcovi známe a preto vyvíjame enormné úsilie, aby sme ho získali," potvrdil naše informácie športový riaditeľ klubu Marián Kuchta.

Hoci pôvodne smerovali snahy Michalovčanov k okamžitému získaniu Mariána Juhása, dokonca nebolo vylúčené, žeby nastúpil aj v nedeľňajšom stretnutí proti Trnave B

Samotný hráč má na svoj návrat do radov ŠK Zemplín realistickejší pohľad. Nechce nič predbiehať, iba vecne konštatuje. "V jesennej časti si už zrejme nezahrám za žiadny klub. Čakám na stanovisko z Malajzie a čakám aj na ponuky klubov. Je možné, že sa vrátim do Ázie, ale nie je vylúčené, že zakotvím kdesi v Európe. Na druhej strane je vysoko pravdepodobné, že keď ostanem na Slovensku, vrátim sa do Michaloviec. Ale iba na polroka," prezradil 26-ročný odchovanec košického futbalu, ktorý v nedeľu videl už tretí domáci zápas Michaloviec v tomto ročníku. Je pochopiteľné, že najviac sa mu páčil výkon mužstva proti MFK Košice.

Marián Juhás už dokonca minulý pondelok trénoval pod vedením trénera Radoslava Kačalu, no odvtedy sa s nimi nepripravuje. "Má to prozaický dôvod. Dennodenne dochádzať do Michaloviec by sa mi nevyplatilo, onedlho sa zhoršia cesty, takže momentálne trénujem so štvrtoligovou Lokomotívou Košice. Nič zaujímavé za tým hľadať netreba, z domu v Ruskove to mám oveľa bližšie, nuž som využil príležitosť pripravovať sa s nimi. Je mi jasné, že ničnerobenie by mi uškodilo. Chcem sa preto udržiavať v kondícii. Aj to čakanie na vyjadrenie malajzijskej strany mi ubehne rýchlejšie," s úsmevom dodal na záver.

V Malajzii v najpopulárnejšom klube

Marián Juhás pôsobil v Malajzii v drese FC Perak, čo je najpopulárnejší klub v krajine, čiže čosi ako náš Slovan. "Náš štadión má kapacitu 50 000 divákov a 80 percent zápasov je vypredaných. Dokonca, keď sme hrali v Kuala Lumpur finále národného pohára FA Cup, v hľadisku sa tiesnilo 80 000 fanúšikov! Hrali sme aj ázijskú Ligu majstrov, navštívil som mnoho krajín, ale najviac sa mi páčilo v Hongkongu. Netajím, že som tam bol maximálne spokojný," konštatoval M. Juhás.

(jč)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.