Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

O 9 dní sa začnú ME vo futbale

Sportnet|3. jún 2004 o 00:00

Rusko: kapitána Onopka vyradilo zranenie

Tréner ruskej futbalovej reprezentácie Georgij Jarcev sa bude musieť na futbalových ME v Portugalsku zaobísť bez kapitána Viktora Onopka. Tridsaťštyriročný obranca Saturnu Ramenskoje si počas ligového zápasu s Rubinom Kazaň poranil koleno a jeho účasť na turnaji v utorok lekári definitívne vylúčili. "Onopko už opustil tréningový kemp a je na ceste domov. Snažili sme sa urobiť všetko, čo bolo v našich silách, ale do štartu majstrovstiev jeho zranenie nevyliečime," vyhlásil manažér ruskej reprezentácie Alexander Černov. Na šampionáte sa Rusko stretne v A-skupine so Španielskom, Portugalskom a Gréckom. (tasr)

Sacchi: Najlepšie mužstvo majú Francúzi

Bývalý tréner talianskej reprezentácie Arrigo Sacchi tvrdí, že len Francúzsko a Portugalsko môžu stáť squadre azzurre v ceste za triumfom na blížiacich sa ME. "Nad všetkými vyčnieva Francúzsko, v ktorého kádri sú vynikajúci jednotlivci a navyše mužstvo je zohraté. Na druhej strane Portugalčania sa predstavia v domácom prostredí, čo môže zohrať tiež významnú úlohu," vyhlásil Sacchi, pod ktorého vedením postúpilo Taliansko až do finále MS 1994. "Spomínané tri tímy sú favoritmi šampionátu. Podľa mňa nepatrí medzi nich Anglicko, ktorého účinkovanie mimo svojho územia je takmer vždy sklamaním. Holanďania zasa nemajú takú víťaznú mentalitu ako v minulosti a Španieli ma zatiaľ tiež nepresvedčili." (sita, afp)

Španielsko: tréner Saez verí v úspech

Trénerovi španielskej reprezentácie Iňaki Saezovi nechýba pred štartom majstrovstiev Európy sebavedomie. Vyhlásil, že jeho tím by po 40 rokoch mohol konečne uspieť. "Španielsko za ostatné dva roky ukázalo, že je mladým a talentovaným mužstvom. V Portugalsku budeme mať navyše výhodu diváckej podpory, čo je podľa mňa veľmi dôležité, lebo práve naši priaznivci na tribúnach nám na minulých šampionátoch chýbali," povedal 61-ročný Bask. Saez získal zlatú medailu so španielskou dvadsaťjednotkou na ME v roku 1998, o rok neskôr triumfoval aj na MS "20" v Nigérii a pred štyrmi rokmi v Sydney ho len penaltový rozstrel vo finále olympijského futbalového turnaja proti Kamerunu obral o najcennejší kov. (tasr)

Súvisiace články