Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

O 7 dní sa začnú ME vo futbale

Sportnet|5. jún 2004 o 00:00

Francúzsko: tréner Santini po šampionáte odchádza

Predstavitelia Francúzskej futbalovej federácie (FFF) netajili prekvapenie z rozhodnutia reprezentačného trénera Jacqua Santiniho odísť po skončení ME v Portugalsku do anglického klubu Tottenham Hotspur. "Pán Santini zrejme zabudol na klauzulu vo svojej zmluve, podľa ktorej máme v prípade úspechu na Euro 2004 právo predĺžiť s ním kontrakt do roku 2006. Každý sa môže slobodne rozhodnúť a želáme mu veľa šťastia," povedal prezident FFF Claude Simonet. Podľa francúzskych médií Santinimu prekážalo, že funkcionári s ním nechceli predĺžiť zmluvu ešte pred šampionátom. (sita, afp)

Holandsko: Seedorf chce hrať za útočnými hrotmi

Stredopoliar Clarence Seedorf sa týždeň pred štartom ME postaral o rozruch. Známy rebelant dal trénerovi Dickovi Advocaatovi jasne najavo, že chce hrať na poste za oboma útočnými hrotmi. Ak mu vraj Advocaat prisúdi iné úlohy, radšej zostane na lavičke. "Viem o svojich kvalitách a najlepšie mi na trávniku sedí pozícia za oboma útočnými tykadlami. Ak sa tréner Advocaat rozhodne prisúdiť mi iné úlohy, moja reakcia bude jasná - sadnem si na lavičku náhradníkov," povedal Seedorf. Advocaat v holandských médiách naznačil, že za útočnými hrotmi by mal nastupovať Rafael Van Der Vaart, čo pobúrilo Seedorfa. (tasr)

Rusko: brankár Ovčinnikov favorizuje svoje mužstvo

Aj napriek tomu, že futbalová reprezentácia Ruska nepatrí podľa názorov odborníkov ani fanúšikov medzi najväčších favoritov európskeho šampionátu v Portugalsku, jej brankárska jednotka Sergej Ovčinnikov si myslí pravý opak. Podľa neho majú totiž Rusi reálnu šancu získať majstrovský titul. "Je tu jasný outsider, ktorým je Lotyšsko a potom jasný favorit, ktorým sme samozrejme my," šokoval futbalovú verejnosť Ovčinnikov. Prekáža mu, že sa medzi favoritmi na zisk titulu objavujú stále tie isté mená. "Všetci ospevujú Nemcov, aj keď tí dostali výprask v Rumunsku. Nám, ktorí sme na vrchole výkonnosti, nikto neverí," dodal. (tasr)

Súvisiace články