Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nulový gólový zápis ho psychicky deptá, láme si hlavu nad tým, ako zmeniť jalovú streľbu

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Poprad Nálada pod Tatrami nabrala po utorku o čosi lepší smer. Ani nie preto, že Popradčania sa odpútali z poslednej priečky (to ešte nič neznamená

vzhľadom na bodové hodnotenie víťazstiev), ale hlavne kvôli pokoreniu kvalitného súpera, jedného z favoritov extraligy. "Vedeli sme, že košický brankár Šimonovič podporovaný výbornými obrancami bude pre nás tvrdým orieškom, ale zvládli sme to," vrátil sa k tomuto meraniu síl Peter Misál (na snímke vľavo v bielom).

Tento útočník sa dostal do trojzáprahu k P. Segľovi a Palovčíkovi v priebehu hry po zranení Paukovčeka. Tejto trojici to však klapalo, dala góly. "Mrzí ma akurát, že ešte ja neviem pretrhnúť streleckú smolu. Dosiaľ som zaknihoval v sezóne tri asistencie, ale gólový účet je prázdny. Šancí mám milión, no nič nezaberá. Už som sa o tom rozprával aj s trénermi, tiež sa tomu čudujú, prečo mi to tam nechce padať. Nemyslím si, že som unáhlený v zakončení, akurát mi chýba šťastie. Ak to prelomím, potom mi to azda začne sypať." Práve Peter po každom tréningu cibrí streľbu aj individuálne, trio Palovčík, Segľa a Misál uzatvára malé stávky. "Kto prehrá, platí brankárovi a opačne. Ide o drobné výhry," zasmial sa Misál.

V doterajšom priebehu zápolení policajti neraz zmrvili poslednú tretinu, ktorá pokazila ich celkový dojem. Darmo, že predtým nehrali zle, keď potom chvíľkové skraty zmarili úsilie. "Psychika sa po inkasovaných zásahoch v rýchlom slede rozsypala a nezvládli sme finiš. Nešlo nám to do hlavy a verím, že sa to opakovať už nebude." Dnes sa Popradčania predstavia na ľade v Liptovskom Mikuláši. Tradičné podtatranské derby sa vyznačuje iskrivým priebehom, ktorý býva neraz dramatický. "Liptáci hrajú doma útočne, preto treba zabezpečiť obranu a spoliehať sa na brejky. Ja by som mal nastúpiť znovu s chlapcami, s ktorými som spolupracoval v dueli proti Košiciam, lebo Pali Paukovček bude asi dlhšie chýbať. Niečo má buď so zadným stehenným svalom alebo slabinou." Chýbať v zostave bude i Peter Klouda, ktorý čaká na verdikt disciplinárky. V nedeľu východniari hostia Skalicu a majú jej čo vracať. Pritom aj toto predošlé vzájomné vystúpenie naši na Záhorí si pobabrali sami. "Do predposlednej minúty druhej tretiny sme prehrávali iba o gól, hrali sme výborne a nakoniec sme utrpeli debakel. Ťažko sa to ľuďom vysvetľuje, čo sa stalo potom. Dúfam, že na tieto zádrhy zostanú už len spomienky." Pravdaže, Peter okrem toho, aby to išlo mužstvu, má aj osobné želanie. Rád by do konca tohto týždňa konečne figuroval i v zápise ako autor gólu. "Už ma to tiež deptá, že som nulový, presný zásah by ma poriadne povzbudil."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.