Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Novým trénerom sršňov bude Tomáš Brúder

Košickí sršni budú mať nového trénera. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 3. jún 2016 o 22:00

Pred necelým týždňom získali vodní pólisti ŠK Hornets Košice bronzové medaily.

Pred necelým týždňom získali vodní pólisti ŠK Hornets Košice bronzové medaily, no v klube už myslia na nasledujúcu sezónu, v ktorej sa predstavia s novým koučom a so smelými ambíciami.

KOŠICE. Minulú nedeľu sršni oslavovali svoj triumf v sérii o tretie miesto. Modrých Drakov porazili hladko 3:0 na zápasy.

Na prvý pohľad jednoduchý priebeh bojov o bronz nečakal ani prezident klubu ŠK Hornets Košice Jozef Karabáš.

„Konečný výsledok série mohol byť rôzny, pretože zápasy boli veľmi vyrovnané, ale nakoniec sa ukázalo, že sme mali viac natrénované ako súper. Viacerí kľúčoví hráči v súčasnosti chodia aj do práce a nemajú toľko času na trénovanie, čo sa u Drakov prejavilo vo väčšej miere,“ hovoril.

Košičania prežili turbulentnú sezónu. Po základnej časti figurovali na druhej priečke, no v nadstavbe ani raz nevyhrali a v semifinále play-off takisto nedokázali prerušiť šnúru nepriaznivých výsledkov, keď podľahli Slávii UK Bratislava. V mestskom súperení proti Drakom však ukázali svoju silu a získali cenný kov.

„Pre mňa to znamená, že sme majstri Košíc. Je to pre nás zároveň splnenie výkonnostného cieľa a v ďalšom ročníku sa budeme opäť snažiť poskočiť o stupienok vyššie,“ pokračoval prezident klubu.

Bačo späť k mládeži

V sérii o tretie miesto viedol 
sršňov Karol Bačo mladší, ktorý nahradil potrestaného Róberta Kaida.

Ani jeden z tejto dvojice však neostane pri tímovom kormidle. K vyšším métam by mal Hornets doviesť Tomáš Brúder, ktorý ešte v januári reprezentoval Slovensko na ME v Belehrade. 36-ročný rodák z Bratislavy naposledy pôsobil v španielskom tíme Sant Andreu a v Košiciach pôjde o jeho premiéru v pozícii hlavného trénera.

„Karol vedel, že bude trénovať len v tejto sérii. Odvádza výbornú práca s mládežníckymi družstvami a tak by sme boli radi, aby tam naďalej pokračoval. Robo Kaid si potrebuje oddýchnuť. Už sme s ním mali nejaké rozhovory a nekončí u nás. Nebude však pokračovať na takej vybičovanej pozícii. Ďakujeme mu za veľa práce, ktorú počas dlhých rokov odviedol, ale niekedy si treba vydýchnuť, čo si aj sám pripustil,“ vysvetľoval situáciu Jozef Karabáš.

Chcú sa predstaviť v Európe

Ambícia Košičanov nie je len zlepšenie umiestnenia v slovenskej najvyššej súťaži. Radi by prenikli aj do súťaží mimo našich hraníc.

„Deklarovali sme záujem pôsobiť v európskych pohároch a chceme ho dodržať. Vyskytujú sa nám však problémy s tréningovým procesom, pretože na krytej plavárni prebehne rekonštrukcia a letná plaváreň ešte nie je dokončená. Ak sa nám nepodarí zabezpečiť tréningy, budeme musieť rozmýšľať nad inou alternatívou, pretože účinkovanie v Európe bez adekvátnej prípravy by bolo vyhadzovaním peňazí,“ vyjadril sa prezident ŠK Hornets.

Okrem dobrého tréningu musia mať sršni aj kvalitný káder, aby dokázali konkurovať tímom na medzinárodnej úrovni. Aj touto témou sa preto budú v klube zaoberať.

„Zmeny v tíme budú v kompetencii nového trénera. Nemyslím si však, že niekto odíde, skôr pracujeme na príchodoch hráčov,“ prezradil Karabáš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.