Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Novým trénerom mužskej reprezentácie Katušák, u žien Zaťková

TASR|25. júl 2001 o 21:22

Bratislava 25. júla (TASR) - Správna rada Slovenského zväzu hádzanej na stredajšom zasadnutí v Piešťanoch schválila predložené návrhy prezidenta SZH Pavla Derfényiho na obsadenie postov trénerov oboch reprezentačných tímov. Funkciu reprezentačného trénera mužov bude od budúceho roka zastávať doterajší asistent Štefan Katušák, úlohou trénerky reprezentačného tímu žien poverili kormidelníčku prvoligového tímu Chirana Medical Bratislava Vieru Zaťkovú.

"Od oboch trénerov si sľubujeme, že dokážu vytvoriť tím, ktorý sa prebojuje na niektoré z významných svetových podujatí. Výhodou Štefana Katušáka je, že pri reprezentácii už pôsobil ako asistent a pozná jednotlivých hráčov. Pokiaľ ide obsadenie reprezentačného trénera žien, Správna rada dospela k názoru, že najvhodnejším kandidátom je Viera Zaťková," povedal prezident SZH Pavol Derfényi.

Na funkciu reprezentačného trénera mužov kandidovali okrem Katušáka aj Martin Gregor, Ivan Hargaš, Jaroslav Papiernik a Vincent Lafko, na postreprezentačného trénera žien kandidovali okrem Zaťkovej Vladimír Danove, Martin Gregor a Dušan Daniš.

la pb jch

Súvisiace články