Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Novým trénerom 1. FC Slovácko by mal byť od 3. januára Molnár

TASR|21. dec 2004 o 09:39

Uherské Hradiště 21. decembra (TASR) - Novým trénerom českého futbalového klubu 1. FC Slovácko by sa od 3. januára 2005 mal stať Slovák Ladislav Molnár, ...

Uherské Hradiště 21. decembra (TASR) - Novým trénerom českého futbalového klubu 1. FC Slovácko by sa od 3. januára 2005 mal stať Slovák Ladislav Molnár, ktorý v jesennej časti Corgoň ligy predčasne skončil na lavičke Dukly Banská Bystrica. Športový riaditeľ 15. tímu Gambrinus ligy Rudolf Baránek má síce na utorok naplánovanú schôdzku s terajším koučom Karlom Jarolímom, ale informáciu o ústnej dohode s Molnárom o jeden a polročnej zmluve priniesol denník Sport.

"Naše kontakty boli veľmi rýchle. Prvé vznikli pred niekoľkými týždňami na základe dlhodobej známosti s pánom Baránkom, ale boli iba informatívne. V posledných dňoch došlo k upresneniu, prakticky za desať minút sme sa dohodli," prezradil pre Sport 44-ročný Molnár a upresnil: "Kontrakt by mal znieť na jeden a polroka. Zatiaľ som ho ale nepodpísal, nové vedenie rieši veľké množstvo vecí, vrátane majetkových zmien. Ja ale nemám čo tajiť. Dohodli sme sa a tretieho januára nastupujem na začiatok zimnej prípravy."

Po odpočítaní trestu 12-tich bodov za korupciu je Slovácko na predposlednom mieste Gambrinus ligy. "Zomierame na krásu. Potrebujeme trénera, ktorý z mužstva dostane viac. Som povinný urobiť všetky opatrenia, aby sme sa zachránili," prízvukoval pre MF Dnes Baránek, ktorý sa s Jarolímom má stretnúť v utorok. "Nech to dopadne akokoľvek, nemám sa za čo hanbiť. Ale z predčasného konca by som bol sklamaný," priznal Jarolím, ktorý v klube pôsobí od leta 2003.

Molnár berie príležitosť trénovať v Česku ako veľkú výzvu. "Českú ligu považujem za o jeden alebo dva stupne lepšiu ako je slovenská. Ešte som v nej netrénoval, je to výzva." pripustil Molnár Na súpiske 1. FC sú štyria hráči spod Tatier - brankári Pavol Kováč (prišiel z Dubnice), Róbert Veselovský (Nitra), obranca Alexander Homer (Dubnica) a reprezentant do 21 rokov stredopoliar Milan Ivana (Trenčín).

Súvisiace články