Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Nový šéf úseku Neuschl nečaká nového kouča pred konferenciou

TASR|Publikované 12. máj 2006 o 14:17

Bratislava 12. mája (TASR) Nový šéf bežeckého úseku Slovenského lyžiarskeho zväzu (SLZ) Peter Neuschl nepredpokladá, že sa do konferencie SLZ (10. júna ...

Bratislava 12. mája (TASR) Nový šéf bežeckého úseku Slovenského lyžiarskeho zväzu (SLZ) Peter Neuschl nepredpokladá, že sa do konferencie SLZ (10. júna v Liptovskom Mikuláši) podarí nájsť nového trénera reprezentačného družstva mužov.

Doterajší kouč slovenskej bežeckej špičky na čele s Martinom Bajčičákom a Ivanom Bátorym Ivan Hudač sa rozhodol svoje pôsobenie v tíme po štyroch sezónach ukončiť, prijal ponuku zo slovinského zväzu a bude sa venovať Petre Majdičovej.

Neuschl, ktorý sa do čela úseku dostal iba na minulovíkendovej konferencii v Banskej Bystrici, kde v hlasovaní zvíťazil nad protikandidátom Pavlom Mlynárom s pomerom hlasov 20:16, k Hudačovmu rozhodnutiu poznamenal: "Musíme to brať ako uzavretú skutočnosť, rozchádzame sa však v dobrom a stále môžeme spolupracovať."

Neuschl zároveň priznal, že v súčasnej situácii slovenského lyžovania bude veľmi ťažké nájsť rovnako dobrú náhradu za Hudača. "Guláš môžeme variť iba z toho, čo máme. Samozrejme, že pri hľadaní nového trénera nás predovšetkým zaujíma názor Bajčičáka a Bátoryho, ktorí majú plný nárok vyslovovať v tejto otázke svoje požiadavky. Nemôme si dovoliť robiť polovičné riešenia. Viacej nielen v tejto oblasti, ale aj k celkovému smerovaniu slovenského lyžovania azda napovie veľká zväzová konferencia a novozvolený šéf zväzu," dodal Neuschl.

Víkendová konferencia bežeckého úseku zároveň menovala nového predsedu komisie mládeže, ktorým sa stal Branko Michalech, športovo-technickú komisiu povedie František Klement a manažérkou úseku bude stále aktívna pretekárka Katarína Johansenová. Už na najbližšom zasadnutí úseku by sa funkcie predsedu trénerskej rady mala ujať Viera Klimková.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.