Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Nový šéf SBA proti platbám za uvoľňovanie reprezentantov

Sportnet|Publikované 19. nov 2003 o 00:00

V bratislavskom Dome športu sa včera uskutočnilo prvé zasadnutie nového prezídia Slovenskej basketbalovej asociácie, na ktorom jeho nový prezident

Pavol Barňák vymenoval štyroch členov prezídia, s ktorými následne riešil ich konkrétne kompetencie. Podľa nových stanov SBA môže prezídium tvoriť až sedem členov. Zatiaľ sú v ňom okrem Barňáka a generálneho sekretára Viliama Kollera traja viceprezidenti SBA Alexander Farkašovský, Boris Žbirka a Juraj Žuffa. "Najneskôr do Vianoc chceme vymenovať ešte zvyšných dvoch viceprezidentov, lebo si to vyžaduje rozsah našich úloh," informoval P. Barňák.

Šéf basketbalistov zároveň apeloval na reprezentačné povinnosti hráčov. "Pre každého to má byť česť, veď si vytvára predpoklady ďalšej športovej kariéry. Reprezentovať bude ten, kto reprezentovať chce," vyhlásil Barňák a dodal: "Ešte to budem konzultovať s klubmi, ale v žiadnom prípade nechcem, aby sa pokračovalo s platením klubom za uvoľňovanie hráčov pre potreby reprezentácie. Podľa môjho názoru to bolo nad rámec našich finančných možností."

Súvisiace články