Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Nový majiteľ Sparty zatiaľ v nedohľadne, PPF ju vraj už nechce

TASR|29. apr 2004 o 10:24

Praha 29. apríla (TASR) - Novým majiteľom českého futbalového klubu AC Sparta Praha nebude Prvý privatitačný fond. Túto informáciu zverejnil denník Sport ...

Praha 29. apríla (TASR) - Novým majiteľom českého futbalového klubu AC Sparta Praha nebude Prvý privatitačný fond. Túto informáciu zverejnil denník Sport s odvolaním sa na tlačového hovorcu PPF Ivana Lackoviča.

Možnosť predaja najslávnejšieho českého klubu pripustil minulý mesiac prezident "rudých" Vlastimil Košťál. Záujem vzápätí deklaroval práve najsilnejší "hráč" na tamojšom finančnom trhu PPF. "Vstup do Sparty analyzujeme ako investičnú príležitosť," uviedol vtedy Lackovič.

Ako Sport ďalej uviedol, pravdepodobne sú dva hlavné dôvody vycúvania z plánovanej transakcie. Po prvé: PPF údajne neakceptovalo požiadavku minoritného vlastníka akcií Sparty Košťála, aby mu nový majoritný majiteľ akcií určitý čas garantoval kreslo prezidenta klubu. Po druhé: PPF vraj chcelo kúpiť aj vydavateľstvo Vltava-Labe-Press, ale nemecký majiteľ oboch týchto subjektov Axel Diekmann na takú transakciu nepristúpil. "Skupina PPF sa rozhodla nepodať ponuku na kúpu podielu v AC Sparta Praha," oznámil hovorca Lackovič denníku Sport.

V hre o Letnú tak zostali: thajský premiér Tchaksin Šinavatra, česká developerská skupina Sekyra Group, nemenovaná spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou a obchodný subjekt z východnej Európy.

V klube, v ktorom 95 percent akcií vlastní Nemec Alex Diekman, pôsobí trio slovenských futbalistov - Vladimír Labant, Rastislav Michalík a Martin Petráš. "Chceme, aby Spartu nový majiteľ posunul ďalej, aby jej dal novú perspektívu," povedal Košťál.

Thajský premiér je telekomunikačný magnát, ktorý sa v nedávnej minulosti zaujímal aj o kúpu FC Liverpool, či Juventusu Turín. Cena Sparty, ktorá si v tejto sezóne úspešne počínala v prestížnej Lige majstrov a vyradil ju v nej až vo štvrťfinále obhajca AC Miláno, sa odhaduje na 750 miliónov českých korún. Podľa prezidenta "železnej Sparty" klub momentálne nemá žiadne dlhy, spláca však úver 230 miliónov českých korún za tréningové centrum na Strahove.

Súvisiace články