Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Nový kouč Spišiakov zažil ťažkú premiéru u lídra

Líder na domácej pôde nezaváhal. Plavnica si poradila so Spišskou Novou Vsou. (Autor: Peter Rindoš)
Sportnet|Publikované 28. okt 2013 o 00:00

Nový tréner Spišiakov mal v prvom zápase na lavičke náročný zápas. Predstavil sa na pôde prvého mužstva súťaže.SP. NOVÁ VES. Po dlhšom pokojnom období v FK Spišská Nová Ves prišiel blesk z jasného neba a následne búrka v podobe zmien na trénerských postoch. Búrka sa utíšila, hromy blesky ustáli a nový tréner Branislav Ondáš sa v nedeľu predstavil so svojím mužstvom v Plavnici.

O novom trénerovi Branislavovi Ondášovi je známe, že v klube vyrastal ako hráč a už dlhé roky pôsobí ako kvalitný mládežnícky tréner.

„Paradoxne striedam trénera Ogurčáka, ktorý ma k trénerstvu priviedol. V klube som odmalička už asi dvadsať rokov a trénerstvu sa venujem šesť rokov, a preto som ponuku k A – mužstvu zobral ako veľkú výzvu,“ opísal svoju cestu k trénerskému postu B. Ondáš.

Pokračoval v bilancii svojho prvého vystúpenia na ihrisku v Plavnici: „Bol to náročný prvý zápas. Hrali sme u lídra a ten potvrdil postavenie v tabuľke. V prvom polčase hrali domáci nátlakovo, podarilo sa im streliť gól a nepremeniť pokutový kop. Paradoxne, keď v druhom polčase sme prevzali iniciatívu a mali na dosah vyrovnanie, inkasovali sme druhýkrát.“

Zaujímavé je, že pri jeho dosadení do funkcie sa každý vypytoval na jeho vek. „Mám 29 rokov a ťažko mi teraz povedať, či v štvrtoligovej súťaží som najmladší,“ dodal na záver mladý tréner Spišiakov.

Domácich Plavničanov tri body tešili. „Možno sme nepodali optimálny výkon, ale cieľ získať tri body sme splnili, takže z tohto pohľadu môžeme byť spokojní,“ povedal po zápase Ján Fröhlich, kapitán FK Družstevník Plavnica.


Súvisiace články