Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Nový kouč poslal Staňu i Čiernika na farmu

Sportnet|17. dec 2003 o 00:00

WASHINGTON - Krízu v tíme Washington Capitals sa rozhodli riešiť výmenou trénera. Mladého Brucea Cassidyho nahradil 46-ročný Glen Hanlon. Doterajší asistent pôsobil dlhé roky pri farmárskom mužstve v AHL. Hráčov dobre pozná a viacerým sa rozhodol dať ...

WASHINGTON - Krízu v tíme Washington Capitals sa rozhodli riešiť výmenou trénera. Mladého Brucea Cassidyho nahradil 46-ročný Glen Hanlon. Doterajší asistent pôsobil dlhé roky pri farmárskom mužstve v AHL. Hráčov dobre pozná a viacerým sa rozhodol dať šancu. Hore ide najlepší strelec Portlandu (AHL) center Trent Whitfield i nádejný brankár Maxime Ouellet. Obaja v prvom mužstve nahradia Slovákov Staňu a Čiernika.

Kouč Hanlon je bývalý brankár, plánuje dať viac šancí 22-ročnému Ouelletovi. V zámorí tohto gólmana považujú za najväčší talent Washinghtonu. Capitals ho získali pred dvoma rokmi z Philadelphie výmenou za veterána Adama Oatesa.

„Keď mužstvo vyhráva, brankár je v psychickej pohode. Toto nie je náš prípad. Práve prehry traumatizujú hráčov a veľký tlak je najmä na brankára. Toho to niekedy trápi aj celých 24 hodín," približuje Hanlon náladu v tíme. Olaf Kölzig, stabilná brankárska jednotka v tíme Washingtonu, je podľa jeho slov utrápený a potrebuje si trochu odpočinúť. Preto hneď v zápase s Atlantou (hral sa v noci) sa do bránky postaví mladý Ouellet. Škoda, že šancu nedostal Rasťo Staňa. Prvý slovenský brankár v histórii, ktorý odchytal víťazné stretnutie v NHL, bude opäť na farme. Pod tento postup trénera Hanlona sa zrejme podpísali i sympatie k Ouelletovi. Staňa to na farme nebude mať ľahké, navyše sa uzdravuje Sebastien Charpentier. Po siedmich týždňoch naplno trénuje. Kam ho však nový tréner zaradí je otázne. Charpentier debutoval v NHL pred dvomi rokmi. Celkovo odchytal 21 zápasov, dosiahol však len priemerné výsledky.

Zostup do nižšej súťaže čaká i Ivana Čiernika. V prvom tíme odohral šesť zápasov s bilanciou gól a prihrávka. Nahradí ho 26-ročný Trent Whitfield, ktorý má bohaté skúsenosti z AHL (281 zápasov). V NHL zatiaľ veľa nedokázal. Pri 100 zápasoch prispel k produktivite mužstva len 3 gólmi a 6 prihrávkami. (sb)

Súvisiace články