Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Novozámčania boli tvrdším orieškom

Sportnet|Publikované 10. dec 2007 o 23:00

Dve stretnutia skupinovej časti hádzanárskej extraligy mužov zvládli hráči Inžinierskych stavieb podľa očakávania, keď v strede týždňa vyhrali jasným

rozdielom nad Martinom a v nedeľu si poradili aj so zdatnejšími Novými Zámkami. Pred prestávkou si upevnili v B-skupine vedúcu priečku tabuľky, keď na svojom konte majú sedem bodov.

KOŠICE. Práve s Novými Zámkami by mali bojovať o spomínanú priečku v tejto časti súťaže, po ktorej nasleduje nadstavba, kde si postupujúce tri družstvá z každej skupiny získané body prenášajú. Aj preto by radi Košičania prešli touto skupinou bez straty bodu, čo by mohla byť veľmi dobrá východisková pozícia do ďalších extraligových súbojov.

Nezachytili úvod

V poslednom domácom stretnutí v tomto roku začal celok Inžinierskych stavieb ľahkovážne a dovolil súperovi diktovať tempo. Ten sa snažil ponúknutú šancu využiť, ale domáci hráči sa rýchlo dokázali zmobilizovať a skóre otočiť vo svoj prospech. Oživenie priniesli aj nový hráč na palubovku, medzi ktorými bol aj reprezentant do 20 rokov Vladimír Guzy. Hráč s vynikajúcim výskokom a tvrdou strelou sa dokázal presadiť a k víťazstvu svojho celku 35:28 prispel štyrmi gólmi. "Už počas rozcvičky sme si hovorili, že iné ako víťazstvo neberieme, ale úvodné minúty sme nezvládli a museli sme doťahovať. Domnievam sa, že to bolo naším ľahším prístupom. Keď sme nechceli dopustiť prekvapenie, tak sme museli prepnúť na vyšší stupeň. Dokázali sme zlomiť odpor súpera a vnútili mu náš spôsob hry," hovorí šikovná spojka IS V. Guzy. Po domácej remíze prišli Novozámčania do metropoly východu s cieľom získať aspoň bod. V úvode im vyšlo viacero akcií a zdalo sa, že domáci to nebudú mať veľmi ľahké. Opak bol však pravdou, keď v druhej časti prvého polčasu získali hostitelia sedemgólový náskok. Neskôr to už bolo o desať a súper bol zrelý na uterák. Košičania sa akoby zľakli možného vysokého víťazstva a medzi 5. a 17. minútou im totálne zvlhol pušný prach. Tento úsek prehrali 1:8 a súper sa pohodlne vrátil do stretnutia. "Neviem, čím to bolo, že sme sa v tejto pasáži nepresadili. Aj preto bol zápas náročný a stál nás dosť síl, lebo isto sme nečakali. So svojím výkonom nie som veľmi spokojný, skôr ma teší víťazstvo," dodal V. Guzy.