Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Novovešťanky získali ďalšiu posilu

V novej sezóne veľké posily a spoločná súťaž. Počas letnej prestávky prídu na Spiš nové basketbalové mená. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 8. júl 2013 o 22:00

Na Spiš príde 194 cm vysoká lotyšská pivotka Liga Surkusa.SP. NOVÁ VES. Letná dovolenka u spišskonovoveského Rüconu asi nie je žiadna. V ich sieti uviazla ďalšia veľká prestupová ryba.

Reprezentantka tejto pobaltskej krajiny, ktorá sa zúčastnila tohoročných ME žien v basketbale vo Francúzsku, odohrala drvivú časť svojej kariéry v rodnom Lotyšsku, kde hrávala za klub TTT Riga.

Ročník 2012/2013 strávila na apeninskom polostrove. V druholigovom talianskom klube OMC Cignoli Broni strávila na palubovke v priemere 26,7 minút, strelila 10,7 bodu na zápas a doskočila úctyhodných 9,5 lôpt.

“Príchodom Surkusiovej uzatvárame podkošový priestor. Do konca týždňa chceme doriešiť Palušnú a ak to vyjde, dúfam, že budeme mať pod košom konkurencieschopnú palebnú silu. Zároveň pokračujeme v 'omladzovacej kúre' nášho tímu, veď Liga bude mať ešte len 22 rokov. Zmluvu s naším klubom podpísala na jeden rok s následnou opciou a mladícky facelift dostane aj rozohrávka. Na tri roky sme podpísali kontrakt s Evou Rehákovou (1993), ktorá je kmeňovou hráčkou MBK Ružomberok a minulú polsezónu odohrala v Poprade. Eva je prísľubom hlavne do budúcnosti,” informoval nás prezident Rüconu Štefan Trnka.

Ďalšou dobrou správou z tábora basketbalistiek je, že družstvo žien bude definitívne štartovať v spoločnej Slovensko-Maďarskej lige ktorá začne 28. septembra 2013.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.