Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Novovešťanky budú hrať len o siedme miesto

Bez setu. Proti Kežmarčankám neuhrali Spišiačky v dvoch zápasoch play–off ani set. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 2. apr 2013 o 22:00

Po prehre s Kežmarkom doma 0:3 tak čaká v posledných dvoch zápasoch na Spišiačky COP Nitra v boji o konečné siedme miesto.

SP. NOVÁ VES. Pred slušnou extraligovou návštevou, ktorú nám závidia takmer všetky ženské kluby na Slovensku, prehrali Spišiačky s hráčkami Kežmarku hladko 0:3.

Domáce volejbalistky nastúpili v základnej zostave s nahrávačkou Sandtnerovou, na „učku“ hrala kapitánka Kubová a na bloku Mikušová. Potom už toto trio žien dopĺňali len juniorky, vrátane Olejníkovej.

Napriek tomu dokázali domáce hráčky zapnúť na vyššie obrátky, ale až v druhom a treťom sete, kde zhodne viedli o 5 bodov 18:13, resp. 19:14, aby nakoniec všetky sety prehrali.

V treťom sete mali domáce volejbalistky aj setbal, ale nedokázali ho premeniť. Kežmarčanky vedené skúsenou nahrávačkou Monikou Smák vyhrali zaslúžene a stretnú sa s Pezinkom o 5. miesto v dvoch zápasoch.

Spišiačky budú hrať o konečné 7. miesto s COP Nitra, rovnako v dvoch zápasoch.

„V našom družstve je zostava podobná tej spred týždňa. Herne sme viacej potrápili naše súperky, ale na víťazstvo bolo treba ešte viacej volejbalového výkonu, umenia i šťastia. Škoda nepremeneného setbalu v treťom sete. Kežmarčanky boli opäť lepšie a zaslúžene budú hrať o 5. miesto, kým my sa s COP 'pobijeme' o to 7. miesto,“ povedal po stretnutí tréner VK Spišská Nová Ves Zdenek Hauer.

Play–off, 2. kolo, 2. zápas: VK Spišská Nová Ves – KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3 (-15,-21,-25).

V 1. zápase 3. kola play-off hrajú ženy vonku, v sobotu 7. apríla cestujú do Nitry, kde budú hrať s COP.

V 2. zápase tretieho kola (posledný zápas sezóny 2012/2013) budú hrať ženy doma 13. apríla o 18. hodine.