Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Novovešťanky bojujú o medailu

Obrovská radosť, sú v štvorke! Kapitánka Romana Stehlíková ako prvá otvárala v Piešťanoch šampanské. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 2. apr 2013 o 00:00

Vysnívaným cieľom nováčika extraligy žien zo Spiša bol postup medzi štyroch najlepších na Slovensku.SP. NOVÁ VES. Po heroickom výkone sprevádzaným neúnavným publikom zo Spiša sa to zverenkyniam trénera Demečka podarilo. Celú sériu nad Piešťanmi vyhrali 2:1 na zápasy a predĺžili si tak sezónu.

Za jednu sezónu nováčik zo Spiša urobil obrovskú dieru do ženského basketbalového sveta.

Niekto si ani len nepripúšťal prehru v Piešťanoch a vyradenie z ďalších bojov. Tretí zápas v Piešťanoch bol najdôležitejší a Novovešťanky ho po skvelom výkone vyhrali 74:67.

„Som veľmi šťastný a hrdý na naše družstvo. Posledný duel v Piešťanoch sme hrali pod veľkým tlakom. Počas sezóny nie všetko vychádzalo podľa našich predstáv a tento zápas bol posledným, aby dievčatá ukázali, čo v nich je. Všetko úsilie, stres, financie sa ukázalo, že to má zmysel a my sme v semifinále,“ sršal radosťou generálny manažér ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves Róbert Šimkuľák a už vedel meno semifinálových súperiek.

„Už v sobotu na nás čakal Good Angels. Všetci veľmi dobre vieme o aký klub ide, ale každý zápas sa začína od stavu 0:0, a my ozaj už nemáme čo stratiť a ak zahráme kolektívne, všetko je možné.“

Nešetrili ich

V kabíne Spišiačok po piešťanskom postupe zavládla výborná atmosféra. V sobotu tajne poškuľovali po basketbalovom zázraku v Košiciach. Výsledok 104:58 hovorí jasnou rečou.

„Súper nám ukázal, ako sa hrá špičkový basketbal. Nedostatky boli v agresívnejšej hre a viac dodržiavať taktické pokyny. V stredu doma musíme ukázať, že aj my sa vieme popasovať s Good Angels a isto nám v tom pomôže naše skvelé publikum,“ uviedol po prvom semifinále s Košičankami tréner ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Súvisiace články