Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Novovešťania vyrovnali stav série

Konečne doma víťazne. S Nitrou sa Spišiakom doma celú sezónu nedarilo, ale víťazstvo prišlo v rozhodujúci čas. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 15. mar 2012 o 23:00

Novovešťania dokonale využili výhodu domáceho prostredia a vo štvrťfinále zrovnali stav série na 1:1.SP. NOVÁ VES. Konečne spišskonovoveskí basketbalisti prelomili nitrianske prekliatie a doma ich porazili.

Mladík Bečarik

Priebeh stretnutí s Nitrou už má rovnaký scenár. Domáci začnú dobre, hostia dobiehajú a postupne otáčajú skóre vo svoj prospech a odchádzajú zo Spiša ako víťazi. Aj teraz Novovešťania mali dostatočný náskok, o ktorý v tretej štvrtine prišli, ale konečne si dali pozor na koncovku a zaslúžene zvíťazili 78:67.
„Víťazstvo sme si vybojovali. Mali sme dobrú obranu a rovnako zabral celý kolektív. Rovnako rozhodlo domáce prostredie. Diváci boli naším šiestym hráčom,“ povedal po náročnom zápase hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Róbert Bečarik. Práve tento mladý talent bol ústrednou postavou stretnutia. Vždy zaznamenal kôš, keď to bolo najviac dôležité. Na palubovke nechal srdce a celý prepotený odchádzal do šatne.
„Mal som v tomto stretnutí šťastie. Na tréningoch som sa oveľa viac venoval streľbe a vyšlo to. Škoda trestných hodov, pod ktoré sa podpísala psychika,“ odpovedal dobre hrajúci R. Bečarik, ktorý už bol myšlienkami nastavený na sobotu.
„Hlavne treba bojovať. Mať takú obranu ako v domácom súboji. Znova len zopakujem – dôležitý je kolektívny výkon.“

Nitra dlžná povesti

Po prehre pod Zoborom takmer všetci basketbalisti zo Spiša skonštatovali, že tam mali na víťazstvo, nebyť zbabranej tretej štvrtiny. Nitra v odvete zaostala za očakávaniami.
„Videli sme klasický zápasový scenár medzi týmto dvoma mužstvami. Oba sú veľmi húževnaté a vychádzajú zo zabezpečených obrán. Domáci boli agresívnejší, preskákali, išli smerom do koša a mali viac trestných hodov. Priebeh zápasu kontrolovali. Záver si vedeli ustrážiť a boli poučení z predošlého domáceho zápasu,“ skonštatoval po stretnutí tréner Nitry Ľubomír Ubran.
Teraz čaká na veľkých rivalov tretí zápas v Nitre.
„V play–off je každý zápas kľúčový. Na začiatku som povedal, že táto séria bude dlhá. Obe mužstvá majú rovnaký základ. Dôležité bude, ktorý manšaft zopakuje dobrý výkon z jedného zápasu na druhý,“ dodal tréner Nitranov.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.