Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Novovešťania teraz hrajú o všetko

Jozef Petruška|Publikované 2. apr 2016 o 00:00

Mužstvá Poprad, Haniska, Spišská Nová Ves, Teplička nad Váhom, Rimavská Sobota budú medzi sebou bojovať o udržanie v súťaži.

Po skončení základnej časti 2. futbalovej ligy Východ sa tabuľka rozdelila.

SP. NOVÁ VES. Keď 1. augusta roku 2015 začínali futbalisti Spišskej Novej Vsi nováčikovskú púť v 2. lige Východ, vládlo nadšenie a radosť z postupu.

Postupne sa zverenci trénera Ondáša zabývali v druholigovej spoločnosti, no sila ostatných klubov je patričná a tak po rozdelení súťaže ich čaká boj o záchranu.

Je ťažšie začínať sezónu, alebo nadstavbu? „Ťažšie to určite nie je. Ide viac do tuhého. Pred sezónou ešte nebol taký tlak, lebo teraz hráme o všetko. Rozhodne sa kto postúpi, kto vypadne,“ odpovedal mladý talentovaný útočník Spišskej Novej Vsi Samuel Lipták.

Prvým súperom Novovešťanov v nadstavbe je Teplička nad Váhom. Bilanciu s týmto súperom majú výbornú. Na jeho pôde uhrali remízu 2:2, doma Tepličku porazili gólom Kiššáka 1:0.

Naposledy doma Spišská dobrým výkonom porazila Rimavskú Sobotu, hoci nešťastne prehrala o gól 0:1 v Prešove.

„Príprava je stále rovnaká. Nič sa na nej nemení. Nálada v mužstve po smoliarskom súboji v Prešove opadla, no verím, že po sobote sa opäť naladíme na správnu nôtu. Treba zopakovať výkon doma s Rimavskou Sobotu a všetko bude v poriadku,“ povedal útočník Spišskej Samuel Lipták.

Stretnutie sa hrá v sobotu 2. apríla so začiatkom o 15.30 hod.

Súvisiace články