Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Novovešťania štartujú zimnú prípravu bez posíl

Doma a skromne. Spišskonovoveskí futbalisti absolvujú zimnú prípravu v domácich podmienkach. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 11. jan 2013 o 23:00

Zimnú prípravu odštartovali aj futbalisti Spišskej Novej Vsi.

V pondelok začali ako prví „áčkari“ a po nich nasledovali prvoligoví dorastenci.

SP. NOVÁ VES. Donedávna to bola najneobľúbenejšia časť sezóny. Futbalisti Spišskej Novej Vsi mali na zimné tréningy obmedzené podmienky. Dnes už je situácia diametrálne odlišná.

Najväčšiu časť tréningových dávok absolvujú zverenci trénerskej dvojice Ogurčák – Kubus na umelej tráve.

Výborným ťahom bolo, že niektorí futbalisti pravidelne využívajú vedľajšiu ľadovú plochu pri zimnom štadióne, plus posilňovňu.

Zmeny v kádri

Po zimnom spánku sa teda rozbieha opäť tradičná zimná príprava, ktorú absolvujú novoveskí futbalisti zväčša v domácich podmienkach. Mužstvo dospelých čaká v sobotu prvý prípravný zápas v Bardejove.

„Káder zložený väčšinou z vlastných odchovancov pod vedením trénerov Bartolomeja Ogurčáka a Pavla Kubusa čaká v jarnej časti úloha dostať sa v tabuľke čím skôr čo najvyššie a odohrať súťaž v pokojných treťoligových vodách. Oproti jeseni ho opustil Tropp, ktorý sa vrátil do Popradu a Klubertovi skončilo hosťovanie zo Smižian. Žiaľ, s rodinou odišiel do Švajčiarska talentovaný Fehér, čo sa dá v dnešnej ťažkej dobe pochopiť, no bude to určite strata aj pre našich starších dorastencov. Tí začnú svoju prípravu o deň neskôr pod vedením dvojice Kubus - Janík,“ opísal zimné dianie v mužstvách FK Spišská Nová Ves manažér klubu Patrik Brezovaj.

Žiadne posily

Po náročnej jeseni tak mali futbalisti zopár dní na oddych. V prvej časti súťaže sa Spišiaci potácali na dne treťoligovej tabuľky. Až zlepšený záver jesene vylepšil náladu a tabuľkové postavenie pred zimnou prestávkou.

„Podmienky pre futbal máme také, ako ostatné kluby v našom regióne. Žiadne posily či veľkolepé investície neprichádzajú do úvahy. Budeme robiť s tým, čo máme, a v našich podmienkach. Rovnako je zbytočné zdôrazňovať, aký je náš cieľ v jarnej časti. Po jeseni sme sa z dna tabuľky predrali na jedenástu priečku, no bodové odstupy nie sú od súperov pod nami veľmi veľké,“ uviedol Patrik Brezovaj.

V sobotu 26.1. by sa mal na umelej tráve v Spišskej Novej Vsi predstaviť v prípravnom stretnutí košický MFK pod vedením Jána Kozáka.

Káder do začiatku zimnej prípravy na jarnú časť 2012/2013

Brankári: Hájovský, Tököly, Gáborčík – návrat z Holandska (pracovné povinnosti).

Obrancovia: Dunajčan, Sedláček, Dinis, Zekucia, Ďurša, Štefánik – z MFK Ružomberok, po zranení
Barányi - návrat z Holandska (pracovné povinnosti).

Stredopoliari: Slejzák, Sirko, Stanislav, Ščavnický, Vojtuš H., Vitovič – dorastenec.
Šoltés - po zranení. Boroš - z Rudnian, kmeňový hráč Odorína.

Útočníci: Štefaňák, P. Augustin – návrat zo Smižian, Beňa – dorastenec, Stadnyk - príde okolo 10.1., kvôli sviatkom na Ukrajine.

Tréneri: Bartolomej Ogurčák - Pavol Kubus.

Odišli: Klubert - Smižany, Tropp - Poprad, Fehér – Švajčiarsko.

jp

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.