Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Novovešťania stále živia nádej na záchranu

V hre je deväť bodov. Futbalová sezóna finišuje, napätie stúpa. Hlavne v boji o záchranu to majú spišskí ligoví zástupcovia veľmi ťažké. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 1. jún 2013 o 00:00

Krompašania už môžu chladiť šampanské, šiestoligisti stále v napätí.SPIŠ. Hektická jarná časť a celý súťažný ročník 2012/2013 sa chýli ku koncu. Toto obdobie je teraz charakteristické naháňaním bodov, riešením postupovej resp. zostupovej otázky.

V oboch prípadoch sú tieto témy na Spiši veľmi aktuálne.

Zatiaľ čo Novovešťania v tretej lige ešte stále živia nádej na záchranu, že nevypadnú do štvrtej ligy, Krompašania sa na túto súťaž už tešia.

Dnes majú náskok deviatich bodov pred Čaňou, ale v zajtrajšom spišskom derby proti Rudňanom môžu chystať šampanské. Plný bodový zisk bude definitívnym potvrdením ich postupu.

Za určitých okolností môžeme mať v 4. lige od novej sezóny až troch zástupcov (Sp. Nová Ves, Krompachy a Sp. Podhradie). Posledný menovaný však bude mať čo robiť, aby si túto účasť udržal.

Podhradčania hrajú cez víkend v Giraltovciach. Zostávajúci piatoligisti hrajú doma. Folkmarčania hostia Šacu a Vlašania už teraz majú predzápasový cieľ so Strážskym jasný. Tiež nechcú vypadnúť z piatoligovej partie.

Strašiak menom vypadnutie

Aj v najlepšej a najdramatickejšej súťaži na Spiši 6. lige Podtatranskej vyzerá byť postupový rébus vyriešený.

Čisto teoreticky ešte môžu Hrabušice ohroziť vedúce postavenie Štrby. To by však musel nováčik z Mária Huty v nedeľu podať životný výkon.

„Dvoch hráčov máme vykartičkovaných, dvoch zranených, ideme prakticky len odohrať zápas,“ vyhlásil pred stretnutím v Štrbe šéf úspešného nováčika z Mária Huty Ľuboš Marcinko.

To oveľa zamotanejšie je situácia na dne tabuľky. Nikto nezabudol na to, čo sa stalo pred rokom.

Strašiak menom zostup máta viaceré šiestoligové kluby. Ešte aj mužstvá zo stredu tabuľky si nie sú ničím isté.

Deväť bodov je dosť, aby sa poradie v tabuľke premiešalo.

Nedeľňajším ťahákom bude súboj Smižian s Harichovcami. Na celý víkend pripravili smižianski funkcionári bohatý športový program, a práve súboj A–mužstva má byť vyvrcholením futbalovej parády.

Posledné tri kolá sa hrajú v rovnakom čase, a tak netradične popoludní Hrabušice hostia Spišské Bystré.

Šiestoligovú definitívu bude chcieť Levoča potvrdiť doma proti posledným Jaklovciam. Hostia budú zvedaví na konečný rezultát z Margecian, ktoré doma hostia rezervu Popradu.

Plný bodový zisk Margecian by mohol postaviť do pozoru Tepličanov a Helcmanovčania. Teplička má pred sebou veľmi ťažký súboj v Spišskej Belej a to isté môžno povedať o zápase Helcmanovčanov v Hranovnici.

V spletitej situácii na konci tabuľke sa môže po nedeli všetko ešte viac zamotať.

Program 1. triedy SOFZ: Spartak Bystrany – Chrasť n/H, Odorín – SŠM Bystrany, Kluknava – Richnava, Nálepkovo – Gelnica, SNV B – Mníšek n/H, Jamník – Olcnava.

Súvisiace články