Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Novoveskí poslanci schválili hokejovému klubu dvojmiliónovú pôžičku

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Napriek rozličným politickým tričkám, bez jediného oponujúceho názoru schválilo Mestské zastupiteľstvo v Spišskej Novej Vsi žiadosť

miestneho HK VTJ. Spišskonovoveskí hokejisti sa na mestský parlament obrátili s prosbou o poskytnutie krátkodobej bezúročnej pôžičky vo výške dvoch miliónov korún, a to na preklenutie momentálnej nepriaznivej ekonomickej situácie. Marketingový manažér HK VTJ Dušan Kacvinský v tomto prípade vedel zaručit aj bezproblémové splatenie požičanej sumy, a to z reklamných príjmov. "Združenie Extraligy si vytvorilo vlastnú akciovú spoločnosť Pro hokej, ktorá v rámci Slovenska uzatvára s nadnárodnými spoločnosťami zmluvy. V tejto sezóne oslovili spoločnost Slovenské Telekomunikácie. Za sumu 16,5 milióna korún budú extraligové kluby tejto spoločnosti robiť na ľade reklamnú kampaň. V hre sú však aj iné spoločnosti, s ktorými by sa mali uzavrieť v tejto sezóne zmluvy. Verím tomu, že na všetky kluby pripadne suma 50 miliónov korún," vysvetlil D. Kacvinský. Ako ďalej dodal, v momente ako dostanú peniaze od svojho zmluvného partnera, budú prakticky schopní vyrovnať všetky svoje dlhy.

Poslanci spolu s primátorom sa síce pozastavili nad nedávnym neúspechom spišskonovoveských hokejistov vo Zvolene, "ale koniec súťaže je ešte ďaleko, určite sa to zmení k lepšiemu," povedal poslanec Ing. Pavol Kubičár. Ako ďalej dodal, miestny hokej robí Spišskej Novej Vsi veľmi dobré meno a reklamu, preto si zaslúži morálnu aj finančnú podporu. Z množstva kladných poslaneckých pripomienok na adresu najrýchlejšieho športu za spomenutie stojí názor Jozefa Paru. "Šport celkovo, kvôli nepriaznivej ekonomickej situácií ide dolu s kopca. Je preto na nás, aby sme ho podporili. Ak to neurobíme my, podľa mňa, nebude mať kto."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.