Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Novoveskí hokejisti opäť zvíťazili

Vo veľkej pohode. Miroslav Lipovský chytá na Spiši vo veľkom štýle. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 13. dec 2012 o 00:00

Ani v Trnave druhé mužstvo prvoligovej tabuľky neprehralo. Navyše brankár Lipovský vychytal ďalšiu nulu.SP. NOVÁ VES. Poriadne rozbehnutých Spišiakov nepribrzdili ani v 29. kole domáci Trnavčania. Hostia s prehľadom zvíťazili 4:0 a potiahli víťaznú sériu na deväť zápasov.

Dva góly Juraja Prokopa a po jednom presnom zásahu Miroslava Vantrobu s Filipom Novákom stačili na pohodlné víťazstvo v Trnave. Čo je veľkým plusom, gólman Spišiakov vychytal čisté konto.

„V Trnave sme opäť odohrali dobrý zápas hlavne v obrane. Opäť, čo sa povedalo, to aj na ľade platilo. Dá sa povedať, že hrali sme toľko, koľko bolo treba. Čiže už náš tradičný obraz hry – pozorná obrana a využívanie gólových šancí. Prišli sme na to, že tento štýl nám sedí a zatiaľ sa nám aj darí,“ vrátil sa k ostatnému stretnutiu gólman HK Spišská Nová Ves Miroslav Lipovský.

Nezdolané Michalovce

Víťazstvo 4:0 v Trnave malo aj ďalší bonus – v piatok prídu Michalovce a víťazná šnúra priťahuje do hľadiska čoraz viac fanúšikov.

„To už bude celkom iný zápas ako v Trnave. Na tento súboj sa nesmierne tešíme. Motivácia je veľká, lebo nad Michalovcami sme ešte nevyhrali. Verím, že opäť príde veľa divákov a my ich opäť potešíme víťazstvom,“ povedal pred šlágrom najbližšieho prvoligového kola brankár Lipovský.

Najviac žiadaným hráčom na pozápasové spoločné fandenie s fanklubom jednoznačne patrí šoumen Miroslav Lipovský.

Ten sa niekedy medzi troma žrďami až nudí, a tak sa zahrá aj na obrancu na modrej čiare. Nie vždy takáto srandička vyjde, naposledy s Liptákmi po nedorozumení „obrancu“ Lipovského padol druhý gól do siete Spišiakov.

„Vyplýva to z toho, že tie zápasy sme mali rozhodnuté už pred koncom. Bolo to skôr pre pobavenie fanúšikov. Raz do roka sa obliekam do hráčskeho výstroja a takto trénujem. Verím, že takýto hráčsko-vianočný tréning si vyskúšam aj teraz,“ žartoval Miroslav Lipovský.
Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články