Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Novoveské basketbalistky konečne zabrali

Parádny výkon. V druhom play–off zápase Spišiačky jasne dominovali nad Piešťankami. (Autor: JOPE)
Sportnet|Publikované 26. mar 2013 o 23:00

Basketbalový nováčik zo Spiša vyrovnal stav série s piešťanskými čajkami. Dnes večer spoznáme postupujúceho do semifinále.SP. NOVÁ VES. Celý basketbalový rok v klube ŠKBD Rucon bol nasmerovaný tak, aby v rozhodujúcej časti súťaže mali dievčatá ideálne podmienky. Od nich sa čakalo len jedno – postup do semifinálovej časti. Ich prvou veľkou prekážkou sú basketbalistky z Piešťan.

Nováčik zo Spiša je rozhodne oživením ženskej basketbalovej extraligy. Vedenie klubu vytvorilo podmienky hodné profesionálneho tímu, no nie všetko vychádza podľa predstáv.

Menším sklamaním bolo nepostúpenie do nadnárodnej súťaže.

No najväčšie sklamanie asi zavládlo po prvom zápase play–off a prehre 73:85. Nasledovala spŕška kritiky na výkon a nekolektívny prejav Spišiačok. Oprávnená kritika zabrala a v nedeľu to bol jeden excelentný výkon. Za všetko hovorí výsledok 86:54.

„V prvom rade som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Už v play–off nie je podstatné, ako dobre bránite, či útočíte. Tu je dôležité víťazstvo a my sme vyrovnali stav série na 1:1,“ spokojne skonštatoval tréner ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Dnes sa rozhodne

Spišiačky odohrali v tejto sezóne dobré stretnutia, ale len to ostatné s Piešťanmi spĺňalo prísne kritériá trénera, ale aj fanúšikov. Konečne zahrali vynikajúco v obrane a to najdôležitejšie – po palubovke behal a bojoval jeden tím, nie zopár individualistiek.

„Ak zopakujeme takýto výkon ako v nedeľu, tak o výsledok v Piešťanoch sa nemusíme strachovať. Možno by som aj chcel povedať – konečne. Konečne sme zahrali ako jeden kolektív. Urobiť takúto tímovú prácu nie je týždňová záležitosť, či zopár mesiacov. Chce to veľa trpezlivosti a výsledok sa dostaví,“ uviedol tréner D. Demečko.

Séria sa hrá na víťazné zápasy. Stav je vyrovnaný 1:1 a dnes sa rozhodne o semifinalistkách.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.