Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Novoveské basketbalistky do Ceglédu zrejme nevycestujú

Otočili stratený zápas. Spišiačky doma porazili Pécs posledným košom. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 20. nov 2013 o 23:00

Rozhodujúci kôš strelila Regina v posledných stotinách.

SP. NOVÁ VES. Basketbalistky Rüconu Spišská Nová Ves majú pestrú basketbalovú jeseň. V ďalšom zápase stredoeurópskej ligy hostili doma maďarský Pécs 79:77 po dramatickom závere, keď rozhodol posledný kôš.

V posledných stotinách

Po prvom polčase prehrávali zverenkyne trénera Demečka 29:47, ale druhý polčas bol ako z veľkej basketbalovej knihy, ktorú najlepšie čítala výborne hrajúca Regina Palušná.

„Zápas sme si zdramatizovali my, slabým výkonom v prvom polčase. Najhoršia v ňom bola hlavne obrana, boli sme málo dôrazné, neskoro sme pristupovali k hostkám, ktorým navyše padlo skoro všetko, čo vystrelili. V druhom polčase sme to radikálne zmenili, a práve dôrazom v defenzíve sme privodili zvrat,” skonštatovala domáca pivotka Regina Palušná.

Tá nastrieľala 28 bodov a doskočila až 12 lôpt. A práve jej posledný kôš pobúril lavičku hostiek, ktoré sa dožadovali toho, že padol už po záverečnom klaksóne.

„Platí to, čo povedia rozhodcovia, a tí kôš uznali, takže neriešim, či to bolo, alebo nebolo po časovom limite. Snažili sme sa zahrať to, čo nám tréner nakreslil, malo to ísť na mňa, a buď to premením, alebo ma faulujú. Vyšlo to dokonale a som aj za baby, s ktorými tvoríme skvelý kolektív, veľmi šťastná. Takúto výhru nad takým kvalitným súperom sme potrebovali ako soľ, určite sa nám bude hrať lepšie,” dodala Palušná.

Zmätky okolo Ceglédu

Po zápase s Pécsom sa generálny manažér Róbert Šimkuľák na oficiálnej stránke MEL dozvedel, že Spišiačky majú vo štvrtok 21. 11. vycestovať do maďarského Ceglédu, kde má Rücon odohrať zápas 16. kola.

Všetky ostatné zápasy tohto kola sú plánované na 8. 1. 2014 a keďže Spišiačky čaká na budúci víkend ťažký dvojzápas s Piešťanmi a Levicami, hľadali sa možnosti, ako zmeniť termín zápasu.

„V prvom rade chcem povedať, že do Ceglédu vo štvrtok určite nevycestujeme. A ako to celé vzniklo? Cegléd sa stal nástupcom Györu v nadnárodnej MEL–ke. My sme mu ešte pred známou tragédiou, ktorá Györ postihla a po ktorej sa pochopiteľne z MEL–ky odhlásil prisľúbili, že kvôli jeho povinnostiam v eurolige zápas 16. kola predohráme. Nikde však nepadol termín 21. 11. 2013. Ten si  'niekto' vymyslel, nezmyselne ho prisúdil (keďže Cegléd žiadne povinnosti 8. 1. 2014 nemá) na tento štvrtok a ja som sa celý deň snažil vypátrať kto. Zo štruktúr SBA, ktoré nemá s MEL nič spoločné, mi veľmi ochotne pomáhal p. Panák, za čo mu ďakujem a spoločne sme dospeli k menu Viliama Kollera, dobrovoľného zástupcu slovenských klubov v MEL–ke. Ten si vzal hodinu na rozmyslenie a v 30–sekundovom rozhovore sa ma na záver spýtal, čo s tým má robiť a odkázal ma na Maďarský basketbalový zväz. A podávanie horúceho zemiaku pokračovalo ďalej. Maďarský basketbalový zväz to nechal na dohodu medzi Rüconom a Ceglédom a hoci sme sa s manažérom Ceglédu ústne dohodli, že sa dohodneme, na papieri nič nemáme. A viete, ako to chodí. Čo nie je čierne na bielom, to neplatí. Tým nechcem nijako znižovať váhu ústnej dohody a verím, že všetko sa nakoniec vyrieši v prospech všetkých zainteresovaných strán, no nedá mi nepoložiť zásadnú otázku. Kto riadi MEL,“ povedal vo svojom vyhlásení manažér klubu Róbert Šimkuľák.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.