Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Novoročný turnaj korisťou Bardejova

Sportnet|Publikované 11. jan 2016 o 23:00

Prvá sobota v roku 2016 patrila v Michalovciach okrem iných športov aj volejbalu.

MICHALOVCE. Tamojšie kluby VK Michalovce a Volejbalový oddiel TJ Štart Odeta Michalovce zorganizovali 1. ročník Novoročného volejbalového turnaja o Pohár primátora mesta Michalovce pre zmiešané družstvá.

Na ňom sa stretlo 122 volejbalistov a volejbalistiek z rôznych kútov východného Slovenska (Michalovce, Bardejov, Košice, Trebišov, Sobrance, Humenné, Prešov či Veľké Kapušany) rozdelených do rôznych družstiev so svojimi špecifickými názvami.

Podmienkou účasti družstva na turnaji bolo, aby každé malo počas hry na ihrisku minimálne dve ženy. Výnimku v tomto (minimálne jedna žena na ihrisku) mohli mať len tímy, ktorých vekový priemer na ihrisku musel byť nad 50 rokov, čo využilo len domáce družstvo „Hrdza“.

Na turnaj sa prihlásilo 19 mixvolejbalových družstiev, jedno z nich sa však v predvečer turnaja odhlásilo.

Turnaj sa uskutočnil na viacerých miestach v Michalovciach, hlavný stánok bola telocvičňa Gymnázia Pavla Horova.

Výsledky:

Skupina A (ihrisko č. 1 – telocvičňa Gymnázia Pavla Horova): M.K.M Team – Kamošši 0:2 (-3, -12), Mimoni – Zvárači 0:2 (-13, -12), Praaakovcee Na na na – M.K.M Team 0:2 (-14, -12), Kamošši – Mimoni 2:0 (4, 12), Zvárači – Praaakovcee Na na na 0:2 (-14, -6), M.K.M Team – Mimoni 1:2 (12, -13, -14), Kamošši – Zvárači 2:1 (11, -12, 6), Mimoni – Praaakovcee Na na na 0:2 (-6, -6), Zvárači – M.K.M Team 2:1 (-12, 13, 14), Praaakovcee Na na na – Kamošši 2:0 (10, 10).

Tabuľka

1. Praaakovcee Na na na 4 3 1 6:2 9
2. Kamošši 4 3 1 6:3 8
3. M.K.M Team 4 2 2 5:4 7
4. Zvárači 4 2 2 5:5 6
5. Mimoni 4 0 4 0:8 0

Skupina B (ihrisko č. 2 – telocvičňa Gymnázia Pavla Horova): Mikasa Sukasa – Šmolkovia 2:0 (6, 5), Fernetáci – Japonské pole 2:0 (14, 14), 4FUN – Mikasa Sukasa 2:1 (13, -8, 13), Šmolkovia - Fernetáci 0:2 (-7, -6), Japonské pole - 4FUN 2:0 (8, 11), Mikasa Sukasa – Fernetáci 0:2 (-8, -11), Šmolkovia – Japonské pole 0:2 (-4, -12), Fernetáci – 4FUN 0:2 (-11, -6), Japonské pole – Mikasa Sukasa 2:0 (7, 5), 4FUN – Šmolkovia 2:0 (12, 10).

Tabuľka

1. Fernetáci 4 3 1 6:2 9
2. Japonské pole 4 3 1 6:2 9
3. 4FUN 4 3 1 6:3 8
4. Mikasa Sukasa 4 1 3 3:6 4
5. Šmolkovia 4 0 4 0:8 0
O poradí na 1. a 2. mieste v tejto skupine rozhodol výsledok vzájomného stretnutia.

Skupina C (telocvičňa SZŠ): Fannsport – Pokemóni 0:2 (-7, -10), Región Malex – Korytnačky 2:0 (9, 13), Pokemóni – Korytnačky 2:0 (14, 18), Fannsport – Región Malex 0:2 (-7, -5), Región Malex – Pokemóni 2:0 (16, 18), Korytnačky – Fannsport 2:0 (13, 17).

Tabuľka

1. Región Malex 3 3 0 6:0 9
2. Pokemóni 3 2 1 4:2 6
3. Korytnačky 3 1 2 2:4 3
4. Fannsport 3 0 3 0:6 0

Skupina D (telocvičňa III.ZŠ): Ruka hore, noha v torte – Hrdza 2:0 (14, 9), Agro EKO Bardejov – Ta pekne 2:0 (7, 6), Hrdza – Ta pekne 2:1 (11, -20, 11), Ruka hore, noha v torte – Agro EKO Bardejov 2:0 (19, 16), Agro EKO Bardejov – Hrdza 2:0 (15, 9), Ta pekne - Ruka hore, noha v torte 0:2 (-16, -19).

Tabuľka

1. Ruka hore, noha v torte 3 3 0 6:0 9
2. Agro EKO Bardejov 3 2 1 4:2 6
3. Hrdza 3 1 2 2:5 2
4. Ta pekne 3 0 3 1:6 1

Štvrťfinále: Praaakovcee Na na na – Japonské pole 2:1 (13, -19, 12); Región Malex – Agro EKO Bardejov 0:2 (-16, -16); Fernetáci – Pokemóni 2:0 (16, 10); Ruka hore, noha v torte – Kamošši 1:2 (-19, 19, -9).
Semifinále: Praaakovcee Na na na – Agro EKO Bardejov 1:2 (18, -14, -14); Fernetáci – Kamošši 1:2 (16, -13, -6).

O 3. miesto: Praaakovcee Na na na - Fernetáci 2:0 (15, 17);

Finále: Agro EKO Bardejov – Kamošši 2:0 (20, 16).

V celom turnaji sa odohralo spolu 40 stretnutí, v ktorých hrali volejbalisti aj volejbalistky rôznych vekových skupín od najmladšej účastníčky s rokom narodenia 2000 po najskúsenejších hráčov s rokom narodenia 1954.
Po skončení finálového stretnutia organizátori turnaj slávnostne vyhodnotili.

Ceny dostali prvé 4 družstvá turnaja a vyhodnotení jednotlivci. Odovzdávali ich Viliam Zahorčák (primátor mesta Michalovce), Stanislav Krajňák a Juraj Vetrecin (organizátori turnaja), Peter Vaško (predseda volejb. oddielu TJ Štart Odeta Michalovce). Víťaz turnaja dostal do svojho vlastníctva na obdobie jedného roka aj putovný pohár turnaja.

Konečné poradie 1. ročníka:

1. Agro EKO Bardejov (Matušovský Tibor, Kuľková Jana, Žák Jozef, Alexandra Stach, Martin Miškanin, Maroš Margicin), 2. Kamošši (Čolláková Daniela, Mitrová Klaudia, Mihaľová Michaela, Szotáková Dominika, Krajňák Stanislav, Vetrecin Juraj, Vetrecin Matúš, Sekera Jozef), 3. Praaakovcee Na na na (Michna Matúš, Nagy Zoltán, Kramár Martin, Kopy Peter, Koritková Andrea, Obermanová Petra), 4. Fernetáci (Štocková Radka, Štock Peter, Andrássy Miroslav, Gič Matúš, Gang Marcel, Sremeňáková Ivana), 5. Ruka hore, noha v torte, 6. Región Malex, 7. Japonské pole, 8. Pokemóni, 9. 4FUN, 10. M.K.M Team, 11. Zvárači, 12. Mikasa Sukasa, 13. Korytnačky, 14. Hrdza, 15. Ta pekne, 16. Fannsport, 17. Mimoni, 18. Šmolkovia.

Poradie na 5.-18. mieste bolo stanovené na základe percentuálneho získania počtu bodov, setov a lôpt na počet odohraných stretnutí v turnaji.

Ocenení jednotlivci:

Najperspektívnejšia hráčka: Mitrová Klaudia (Kamošši)

Najlepší hráč: Matušovský Tibor (Agro EKO Bardejov)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.