Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Novinky z NHL

Sportnet|15. júl 2004 o 00:00

Ukrajinca Fedotenka privítajú ako hrdinu

Ukrajinca Fedotenka privítajú ako hrdinu

KYJEV - Ukrajinský hokejista Ruslan Fedotenko privezie na budúci týždeň do svojej vlasti prestížny Stanleyho pohár. Útočník Tampa Bay Lightning sa výraznou mierou podieľal na celkovom triumfe tohto tímu z Floridy v play off NHL, keď v rozhodujúcom 7. zápase finále s Calgary Flames rozhodol dvoma gólmi o výhre 2:1.

"Bude pre nás pocta, keď budeme môcť pozdraviť Fedotenka a Stanleyho pohár. V Kyjeve ho privítame ako hrdinu," vyhlásil generálny manažér hokejovej reprezentácie Ukrajiny Vasilij Mecgrad. (tasr)

Luongo a Lecavalier možno do Európy

OTTAWA - Brankár Florida Panthers a kanadskej hokejovej reprezentácie Roberto Luongo a center Tampa Bay Vincent Lecavalier by v prípade lockoutu v NHL mohli hrať v Európe.

Nasledovali by tak príklad Joa Thorntona, ktorý sa už dohodol na kontrakte so švajčiarskym Davosom. Luongo a Lecavalier sú myšlienke pôsobenia v Európe naklonení. "Mal som niekoľko rozhovorov s tímami zo švajčiarskej súťaže, ale ešte som sa nerozhodol. Zatiaľ počkám a uvidím, čo sa bude diať," povedal Luongo.

Lecavalier sa chce v najbližšom čase stretnúť so svojím agentom a potom sa rozhodne. "Moja prvá myšlienka bola ísť v prípade lockoutu do Európy, teraz je to 50 na 50. Zatiaľ sa neviem definitívne rozhodnúť," uviedol Lecavalier. Okrem Thorntona sa už na zmluvách s európskymi klubmi dohodli napríklad aj Mike York z Edmontonu, ktorý mieri do Nemecka, alebo Sergej Gončar z Washingtonu, ktorý bude hrať v ruskej lige. (sita)

Jackman predĺžil zmluvu v Pittsburghu

PITTSBURGH - Obranca Ric Jackman súhlasil s podmienkami dvojročnej zmluvy na 1,9 milióna dolárov s klubom zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins. Dvadsaťšesťročný bek hráva za Penguins od februára, keď ho Pittsburgh získal v rámci výmeny z Toronta za Draka Berehowského.

Po príchode do tímu tučniakov vytvoril spolu s Dickom Tärnströmom jednu z najlepších presilovkových obranných dvojíc v NHL. Celkovo odohral Jackman v NHL 136 zápasov za Dallas, Boston, Toronto a Penguins. (sita)


Súvisiace články