Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Novinka v NHL: Predĺženie budú hrať traja proti trom

Hossa. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 24. jún 2015 o 07:01

Novinku musí pred zavedením ešte schváliť v stredu Rada guverénov, podľa zámorských médií by to mala byť už len formalita.

NEW YORK. Generálni manažéri klubov NHL na svojom utorkovom stretnutí hlasovali za nový formát predĺženia s tromi hráčmi na oboch stranách.

Súčasný formát predĺženia počíta so štyrmi hokejistami na každej strane, pričom ak v priebehu piatich minút nepadne víťazný gól, zápas rozhodnú samostatné nájazdy.

Na základe návrhu, ktorý predložila hráčska asociácia NHLPA, by hrali v predĺžení iba traja proti trom. Pôvodný návrh znel o zredukovaní počtu hráčov na oboch stranách až po úvodných dvoch minútach predĺženia, manažéri sa priklonili k systému 3 na 3 počas celých piatich minút.

Od novinky si NHL sľubuje zníženie počtu rozstrelov, ktoré tréneri vo všeobecnosti nemajú veľmi v obľube, a celkové zatraktívnenie stretnutí. Samostatné nájazdy zaviedli v profilige od sezóny 2005/2006, v uplynulom ročníku rozhodli až 170 zápasov základnej časti.

"Celkom jednoznačne sme sa zhodli, že chceme viac zápasov, ktoré budú končiť v predĺžení než v nájazdoch. Myslíme si, že nový model prinesia viac vzrušenia a zábavy pre divákov," citovala agentúra Reuters GM Nashvillu Davida Poilea.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.