Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Novinári zverejnili mená finalistov ocenenia Billa Mastertona

TASR|5. jún 2001 o 14:49

Denver 5. júna (TASR) - Zámorská asociácia novinárov píšucich o profesionálnom hokeji zverejnila mená troch kandidátov na ocenenie Bill Masterton Memorial Trophy, ktoré každoročne pripadne hokejistovi, ktorý najlepšie zosobňuje kvality športového ducha

, vytrvalosti a oduševnenia pre hokej. Ocenenie v roku 2001 14. júna na bankete NHL prevezme jeden z trojice - Kevin Dineen z Columbusu, Ray Ferraro z Atlanty a Adam Graves z New Yorku Rangers.

Útočník Dinneen bol už v začiatku jeho kariéry postihnutý Crohnovou chorobou zasahujúcou jeho vnútornosti. Počas jeho pôsobenia v NHL bol niekoľkokrát hospitalizovaný a v kariére mohol vždy pokračovať len vďaka liekom, vhodného diétneho režimu a rehabilitácií.

Ďalší veterán ligy Ferraro dosiahol v uplynulej sezóne svoj rekord v produktivite za posledných 9 ročníkov, keď nazbieral 29 gólov a 47 asistencií.

Spoluhráč slovenského obrancu Petra Smreka v tíme jazdcov Adam Graves bol počas celej sezóny oporou mužstva aj napriek vlaňajšej dvojitej rane v jeho súkromí - smrti malého syna i otca.

br

Súvisiace články