Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

November má preňho zvláštnu príchuť nečakaných odchodov, predstavy sa nekryli s možnosťami

Sportnet|Publikované 27. nov 2002 o 23:00

Bratislava - Nebýva obvyklé, aby sa hráč uprostred sezóny zvrtol na opätku a zakýval klubu na rozlúčku. Ak sa tak stane, svedčí to buď o

nespokojnosti jednej alebo druhej strany, prípadne o značnom neuspokojení vlastných ambícií. To je i prípad Mariána Cisára (na snímke), známeho hokejistu pôsobiaceho v Znojme, ktorý sa koncom minulého týždňa pred zápasom so Zlínom rozhodol opustiť klub. Potom sa síce na Moravu vrátil, ale už len preto, aby oficiálne ukončil svoje účinkovanie v tíme HC Znojemští Orli. Keďže naši legionári Peter Pucher a Marek Uram si neraz pochvaľovali liberálnu a prívetivú atmosféru, ako aj dobrosrdečnosť tunajších ľudí, zarazilo, prečo sa k takémuto kroku rozhodol práve Cisár.

"Nebolo to ono, nemal som dostatok priestoru na to, aby som odovzdal to, čo vo mne je. Skrátka: nebol som primerane využívaný v zápasoch. Nazdávam sa, že som mal na viac, než som mal možnosť predviesť," uviedol tento 24-ročný krídelník so skúsenosťami v zámorí. Odchovanec Slovana sa ocitol vo štvrtej formácii a to pravdepodobne nebolo podľa jeho predstáv. "Nehnevajte sa, ale k tejto téme sa odmietam vyjadriť." Mimochodom, aj slovenský reprezentant Peter Pucher, keď sme s ním pred časom hovorili, naznačil, že nastupoval i v poslednom trojzáprahu a predsa si nesťažoval na nedostatok príležitostí. Cisár má ale iný postoj. "Skúšal som o mojom postavení hovoriť aj s trénerom Miloslavom Hořavom, lenže naše predstavy sa rozchádzali. Výsledkom je vlastne môj predčasný odchod. Neurobil som svoje rozhodnutie zo dňa na deň, dlhšie táto úvaha vo mne klíčila, povedal som si, že je najvyšší čas niečo s tým urobiť. Hovoril som o tom so svojím manažérom a preto zamierim tam, kde nájdem primeranejšie uplatnenie. Či to bude Škandinávia, po ktorej som poškuľoval už po uplynulej sezóne alebo skončím prípadne i na Slovensku v Slovane, to sa ešte nevie. Všetko je v štádiu vybavovania, riešenia možností."

Cisár mal pred začiatkom českej extraligy smolu, lebo si poranil slabiny, ktoré boli "zhýčkané", keďže po otrase mozgu, ktorý utrpel v minulom ročníku počas účinkovania na farme v Milwaukee Admirals v AHL, musel dosť dlho pauzovať. "Odrazu som začal zaberať naplno a slabiny to nevydržali. Dvanásť kôl som nehral, potom som v pár zápasoch iba získaval hernú istotu, ale vari po piatich-šiestich dueloch som už pociťoval rapídne zlepšenie a nabral som žiadúci elán i fazónu." Marián odohral za Znojmo len deväť zápasov, dal dva góly, nebyť zdravotných ťažkostí, mohol byť oveľa ďalej. Možno mu chýbala väčšia trpezlivosť, na čo poukázali funkcionári klubu a prostredníctvom agentúrnych vyhlásení naznačili, že nechceli uponáhľať jeho plné nasadenie. "Niektoré skutočnosti ovplyvňovali moje pôsobenie a keďže to, čo som si predstavoval, nevyšlo, radšej som zvolil tento spôsob." Mimochodom, Cisár aj pred rokom tiež v novembri skončil v tíme NHL Nashville Predators, za ktorý absolvoval v NHL 73 stretnutí (dal 13 gólov a mal 17 asistencií). Aj vtedy sa jeho zámery nekryli s názormi kouča.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.