Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nového trénera Spišiakov čakalo prekvapenie

Spišiaci opäť na ľade. Majú z čoho vyberať. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 26. júl 2016 o 22:00

Po vyše štyroch mesiacoch sa hokejisti Spišskej Novej Vsi opäť ocitli na ľade.

V kádri Spišiakov je aktuálne vyše dvadsať hráčov.

SP. NOVÁ VES. „Som veľmi a milo prekvapený. Už dlho som na prvom tréningu nemal pred sebou toľko hráčov,“ s úsmevom odštartoval prvý tréning A-mužstva HK Spišská Nová Ves nový tréner Jozef Škrak.

Od pondelka sú už Spišiaci na ľade a pohľad na zostavu Novovešťanov je veľmi nádejný. Opäť za zišla výborná a kvalitná hokejová partia.

Majú z čoho vyberať

V sezóne 2015/2016 skončili po základnej časti Spišiaci až na deviatom mieste, čo bolo veľkým sklamaním.

Do play-off sa nedostali, a tak sa súťažný ročník skončil pre nich už vo februári. Dlhé čakanie na to, kedy znova vykorčuľujú na ľad, sa skončilo v pondelok podvečer.

„Všetci sme sa už na časť prípravy na ľade tešili. Predchádzajúca sezóna skončila v prípade tohto mužstva o niečo skôr, ako všetci dúfali. Nálada je zatiaľ dobrá. Prišlo dosť hráčov a je z čoho vyberať. Ešte nie sú všetci dohodnutí na podmienkach. Bude to záležitosť nasledujúcich dní. Bolo by dobré, ak by sa tak stalo, aby to bolo z oboch strán vyriešené. Nech je káder uzavretý a viem, s kým môžem rátať,“ povedal na prvom tréningu tréner HK Spišská Nová Ves Jozef Škrak.

Prvotné ciele

Prognózovať po prvom tréningu to, aká bude nová sezóna, je dosť predčasné. Menoslov hráčov je však výborný.

Len dvaja hráči s „áčkom“ trénujú a potom odchádzajú do zahraničia, ostatní postupne rokujú s vedením klubu a podpisujú nové zmluvy.

„Zmenilo sa vedenie klubu. Noví ľudia si dávajú aj nové ciele. Počas augusta sa to bude celé dolaďovať. Ten najprvotnejší cieľ je postup do play-off,“ v hrubých rysoch načrtol plány do novej sezóny tréner Škrak.

Zostava HK Spišská Nová Ves na prvom tréningu: brankári: Smik, Surák, Hudáček, Orčík, obrancovia: Vantroba, Rojkovič, Osuský, Horváth, Cvengroš, Kramár, Knižka, Kyčák, Bodák, útočníci: Vaic, Findura, Koky, Ondov, Lesňák, Hamráček, Ludányi, Bauer, Krempaský, Klinga, Chmeľ, Lapšanský, Giľák, Ihnaťo, Štrauch.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.