Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Nové Mesto na Morave vzdalo boj s počasím

Sportnet|21. dec 2006 o 00:00

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Preteky Svetového pohára v behu na lyžiach, ktoré sa mali na budúci týždeň 29. a 30. decembra uskutočniť v Novom Meste na Morave a mali byť úvodným podujatím prestížneho seriálu Tour de Ski, sa neuskutočnia.

Definitívne rozhodnutie padlo včera na zasadnutí s riaditeľom bežeckého úseku Medzinárodnej lyžiarskej federácie Jörgom Capolom.

Jedným z riešení je preloženie celého podujatia do Krkonôš do strediska Mísečky. Problémom by však bolo ubytovanie pre približne 400 účastníkov. Chýbajú parkovacie priestory a zodpovedajúca infraštruktúra. Druhým variantom je urobiť preteky pod hlavičkou Nového Mesta na Morave v Mníchove, tretia možnosť je ich zrušenie bez náhrady.

Defintívna verzia bude schválená vo štvrtok. „Šanca usporiadať preteky u nás je, vzhľadom na súčasnú situáciu a predpoveď počasia na niekoľko dní dopredu, menšia ako desaťpercentná. Do takého rizika nemôžeme ísť,“ cituje český server idnes.cz Jörga Capola. „Ekonomické straty sú v tejto chvíli nevyčísliteľné. Nepoznáme ani náklady na prípadné usporiadanie pretekov v Mísečkách či v Mníchove,“ dodal predseda organizačného výboru Petr Honzl.

Súvisiace články