Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nové české zimné hviezdy

Sportnet|Publikované 19. feb 2007 o 23:00

Martina Sáblíková, rýchlokorčuliarka

Devätnástka z paneláku v Žďári nad Sázavou, zverenka trénera fanatika Petra Nováka, ktorý našiel pre ňu a jej následníčky druhý domov na otvorenej 400-metrovej dráhe v talianskom Collalbe, keďže doma nijakú umelú nemajú. Na nej získala titul absolútnej majsterky Európy, na MS v štvorboji v holandskom Heerenveene skončila piata a teraz sa chystá útočiť na víťazstvo vo Svetovom pohári a potom na titul svetovej šampiónky aj svetovej rekordérky na 5000 m.

Michal Šlesingr, biatlonista

Dvadsaťštyriročný rodák z Letohradu bol senzáciou biatlonových majstrovstiev sveta v talianskej Atnterselve: získal striebro v šprinte, bronz vo vytrvalostných pretekoch, navyše štvrté miesto v stíhačke a piate v štafete. Česi sa nádejajú, že nezhasne tak rýchlo ako svetoví šampióni z nedávnej minulosti Kateřina Holubová (2003) a Roman Dostál (2005). "Verím, že jeho rýchle nohy vybehajú aj zlato," verí jeho tréner Vlastimil Vávra.

Tomáš Verner, krasokorčuliar

Rodák stamodtiaľ ako Kateřina Neumannová, z juhočeského Písku, ale najmenej šesť z dvanástich mesiacov prežije v nemeckom Oberstdorfe, kde sa pripravuje pod vedením Vlasty Kopřivovej. Pochádza z lekárskej rodiny, má 20 rokov a pred mesiacom získal vo Varšave striebro na krasokorčuliarských ME. Po krátkom programe dokonca viedol. Na marcových majstrovstvách sveta v Tokiu určite bude mieriť vyššie ako na lanské 13. miesto.

Šárka Záhrobská, zjazdárka

V dvadsiatich dvoch rokoch, dva roky po bronze z Bormia, získala v slalome svetové zlato - ako vôbec prvá zjazdárka v českej (ba aj československej) histórii. Narodila sa na chate v Benecku, pôrodnou "babou" bol jej hrdý otec, povolaním právnik. V superkombinácii skončila v Aare štvrtá a v obrovskom slalome dvanásta. Jej najbližším cieľom je "malý glóbus", post slalomárskej jednotky aj vo Svetovom pohári. (mo)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.