Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nováka a Kolbasa v Prešove preradili do béčka

Peter Petráš (druhý sprava). Matador je už zapojený do zápasového diania. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 15. júl 2013 o 22:00

Generálka na druholigový ročník dopadla pre futbalistov Tatrana Prešov dobre, keď si doma poradili s Humenčanmi.

Sprvoti prípravné stretnutia zelenobielym nevychádzali, no postupne sa konečne rozstrieľali. Hlavne proti Vranovu či R. Sobote, kým v stretnutí s poľským Nowym Saczom prehra išla na vrub aj toho, že šancu prezentovať sa dostali všetci aktéri a organizácia hry nebola vždy na patričnej úrovni. Nikto však výsledky, ktoré sa objavili v predošlom období, nepreceňuje ani nepodceňuje. Súťaž je totiž diametrálne iná. To si uvedomuje i tréner Jozef Kostelník.

PREŠOV. Pár dní do začiatku bojov o body bude mať však stále o čom premýšľať.

Nielen nad zostavou, ale i nad herným prejavom. „Príprava slúži na to, aby sa ukázali slabšie miesta, na odstránení ktorých nám prichodí pracovať,“ poznamenal kouč.

„Niektorých hráčov som poznal a aj oni mňa ešte z predošlého účinkovania v juniorke. Pravdaže, niektoré otázniky nad zostavou vznikajú i preto, že jednak sa vyskytli maródi a okrem toho ešte sú daktoré hráčske záležitosti rozrobené.“

Zdravotné problémy odstavili v tomto období defenzívneho stredopoliara Liptáka. Rovnako musí vydržať ešte pár dní aj stopér Krajník, aby bol celkom fit. Maródmi sú tiež P. Leško a Hruška.

V bráne by mal byť jednotkou Talian, ktorý sa do Tatrana vrátil po dlhšej odmlke. „Myslím si, že sme tento post veľmi dobre vyriešili. Hoci naposledy nemal veľa práce, predsa pôsobil isto.“

Pribudol ešte aj Nworah, ktorý sa v zime ukázal v príprave Prešova, ale potom zamieril do Bardejova, odkiaľ sa vrátil, aby zaplnil dieru na poste stredného útočníka.

Menej matadorov

Prevahu majú vlastní odchovanci, bývalí dorastenci a hráči, čo účinkovali v béčku. Matadorov ostalo len pár.

Medzi nimi i Petráš (okrem neho ešte Papaj či Poliaček), ktorý sa po zdravotných ťažkostiach zapojil i do zápasového diania.

Kostelník na otázku, či mu zostane funkcia kapitána, odpovedal, že pravdepodobne sa v tomto smere nebude nič meniť.

Keďže v prípravných súbojoch absentovali známi hráči Novák aj Kolbas, nedala sa obísť ani táto téma. „Boli preradení do juniorky. Dôvody tohto rozhodnutia však nechcem konkretizovať.“

Súdiac z poznatkov pri podobných nečakaných skokoch je zrejmé, že asi nedošlo k dohode ohľadom niektorých záležitostí a predstavy hráčov a manažmentu klubu po vypadnutí do nižšej súťaže sa rozchádzajú.

Pokiaľ ide o Barteka, ktorý bol na skusoch v Olomouci, vrátil sa späť, kým Pribula zakotvil v Z. Moravciach, Plánička v D. Strede, Krob v Tepliciach a Diviš údajne v M. Boleslavi.

Gergel sa vrátil do Žiliny a oproti minulému kádru chýbajú v ňom i Jakovlev, Brezinský a Bernardo. Naopak, po hosťovačke v R. Sobote je znovu k dispozícii Katona.

Je zrejmé, že mužstvo , čo vybehne na trávnik túto sobotu v premiére, bude značne obmenené oproti corgoňligovým zápoleniam.

„Veľa času do štartu nezostáva, ale chceme urobiť maximum pre to, aby sme boli dôkladne nachystaní. A či bude lepšia koncovka? Súvisí to s viacerými skutočnosťami, no naším zámerom je, aby sme sa dostávali do šancí a úspešne ich premieňali,“ dodal tréner Prešova.

Fakty

Prešov – Humenné 2:0 (1:0)

Góly: 42. Nworah, 65. Dolný

Zostava 1. FC Tatran: Talian – Kačala (75. Ivanko-Macej), Petráš, Bartek, Micherda – Papaj, P. Jacko – Dolný, Katona, D. Leško – Nworah (81. P. Šafranko).

zuk
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.